Matek, valaki letudná vezetni nekem ezt?

(3x-2)négyzeten-(1-x)négyzeten=45-20x ezt hogy kell megoldani
2011. szept. 12. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

(3x-2)^2 - (1-x)^2 = 45 - 20x

9x^2 - 6x + 4 - (1 - 2x + x^2) = 45 - 20x

Összevonod őket, a jobb oldalt áthozod balra, majd megoldod a másodfokú megoldóképlettel.

2011. szept. 12. 20:20
 2/5 A kérdező kommentje:
nem ugyvan hogy mikor azt felbontod a*2- 2ab +b*2? és ennél tovább kéne fejteni ha kérhetem:D hogytudjam mit rontok el
2011. szept. 12. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:

9x^2-12x+4-(1-2x+x^2)=45-20x

9^2-12x+4-1+2x-x^2=45-20x

8x^2+10x-42=0

Innen megoldóképlet.

2011. szept. 12. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a 6x helyett 12x kell, bocs.
2011. szept. 12. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:

20:20

Ez hibás átalakítás.


"nem ugyvan hogy mikor azt felbontod a*2- 2ab +b*2?"

Nem. (a+b)^2=a^2+2ab+b^2


(3x-2)^2 - (1-x)^2 = 45 - 20x

9x^2-12x+4-(x^2-2x+1) = 45 - 20x

"és ennél tovább kéne fejteni ha kérhetem:D hogytudjam mit rontok el"


8x^2-10x+3 = 45 - 20x

8x^2-10x+3-(45 - 20x) = 0

8x^2+10x-42 = 0

Innentől már csak a megoldóképlet kell. Ezt már remélem te is megbírod oldani.

2011. szept. 12. 21:35