Ezt valaki letudná vezetni, hogyan kell megcsinálni?


Határozza meg a következő egyenlet egész gyökét!

lg(7x+6) = 1 + lg(3x-4)


Oldja meg a következő egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

x2+4x+4 < x+6 (az x2+4x+4 négyzetgyök alatt van)


Köszi.


2009. dec. 12. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

lg(7x+6) = lg0 + lg(3x-4)

szig. mon. ra hivathozva:

7x+6 = 3x-4

4x = -10

x = 5/2 = nincs egész gyöke



x2+4x+4 < x2+12x+36

-32 < 8x

x > -4

2009. dec. 12. 10:13
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Esetleg ha még írok párat tudnál segíteni? :)

2009. dec. 12. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez nagy baromság! Szerinted 1=lg0-val, könyörgöm, az nincs is értelmezve...
2009. dec. 12. 14:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Különben nem is baj,hogy első feladat nem jó mert az nem is kell.Félre néztem valamit. Bocsi.


Ez kell helyette:

Oldja meg a következő egyenletet a pozitív számok halmazán!

lg(x2-5x-9) - lg(2x-1) = 0

2009. dec. 12. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, szóval bocs, egyébként a megoldás 2:

1=lg10, logaritmus összege azonosság, utána, szigorú monotonitás és 7x+6=30x-40 (Tényleg bocsi...)

2009. dec. 12. 14:50