Határozza meg a következő egyenlet egész gyökét!
lg(7x+6) = 1 + lg(3x-4)
Oldja meg a következő egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!
x2+4x+4 < x+6 (az x2+4x+4 négyzetgyök alatt van)
Köszi.
2009. dec. 12. 08:23
1/5 anonim válasza:
lg(7x+6) = lg0 + lg(3x-4)
szig. mon. ra hivathozva:
7x+6 = 3x-4
4x = -10
x = 5/2 = nincs egész gyöke
x2+4x+4 < x2+12x+36
-32 < 8x
x > -4
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
Esetleg ha még írok párat tudnál segíteni? :)
2009. dec. 12. 14:24
3/5 anonim válasza:
Bocs, de ez nagy baromság! Szerinted 1=lg0-val, könyörgöm, az nincs is értelmezve...
4/5 A kérdező kommentje:
Különben nem is baj,hogy első feladat nem jó mert az nem is kell.Félre néztem valamit. Bocsi.
Ez kell helyette:
Oldja meg a következő egyenletet a pozitív számok halmazán!
lg(x2-5x-9) - lg(2x-1) = 0
2009. dec. 12. 14:48
5/5 anonim válasza:
Utolsó vagyok, szóval bocs, egyébként a megoldás 2:
1=lg10, logaritmus összege azonosság, utána, szigorú monotonitás és 7x+6=30x-40 (Tényleg bocsi...)