Szeretném ha valaki magyarázva leírná hogy hogy kell kiszámolni. Előre is köszönöm.
1.15g NaOH oldásával hány cm3 0,1mol/dm3 oldat készíthető?
2. 8600g 20m%-os cukor oldathoz hány gramm cukor kell?
Köszönöm!
2011. szept. 11. 22:09
1/1 Silber válasza:
1.:
m=1,15 g
c=0,1 M
V=?
M=40 g/mol
n=m/M=1,5/40=,375 mol
c=n/V => V=n/c=0,375/0,1=3,75 cm^3
2.:
m=8600 g
%(m/m)=20
%(m/m)=m(oldott anyag)/[m(oldott anyag)+m(oldószer)]*100
20=m(oldott anyag)/8600*100
m(oldott anyag)=1720 g cukor
m(oldott anyag)+m(víz)=8600
1720+m(víz)=8600
m(víz)=6880 g