Kémia számítások? Bővebben lent.


Szeretném ha valaki magyarázva leírná hogy hogy kell kiszámolni. Előre is köszönöm.

1.15g NaOH oldásával hány cm3 0,1mol/dm3 oldat készíthető?


2. 8600g 20m%-os cukor oldathoz hány gramm cukor kell?


Köszönöm!


2011. szept. 11. 22:09
 1/1 Silber ***** válasza:

1.:

m=1,15 g

c=0,1 M

V=?

M=40 g/mol


n=m/M=1,5/40=,375 mol

c=n/V => V=n/c=0,375/0,1=3,75 cm^3


2.:

m=8600 g

%(m/m)=20


%(m/m)=m(oldott anyag)/[m(oldott anyag)+m(oldószer)]*100

20=m(oldott anyag)/8600*100

m(oldott anyag)=1720 g cukor


m(oldott anyag)+m(víz)=8600

1720+m(víz)=8600

m(víz)=6880 g

2011. szept. 11. 22:51