Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KÉMIA! Molekulákban valaki...

KÉMIA! Molekulákban valaki segítség? Nagyon fontos. Bőven lent!

Figyelt kérdés

1. Egy kivétellel kizárólag többszörös kötést tartalmazó molekulákat soroltunk fel. Melyik a kivétel?

SO3, SO2, CS2, CO2, H2S,

2., Mennyi a kén vegyértéke az SO2 molekulában?

3., Melyik molekula középponti atomjához tartozik nem kötő elektronpár? CH4, Co2, C2H2, SO2, SO3,

4., Mennyi az oxigén vegyértéke az SO2 molekulában?

5., Melyik dipólus molekula? N, CCL4, CS2, SO2, H,

5., Melyik apoláris molekulájú vegyület? C2H2, H2o, HF, NH3, N2,

6., Mennyi a szén kovalens vegyértéke a szénsav molekulában ?

7, Melyikben a legnagyobb a szén atomok közötti kötésfelszakítási energia értéke? C2H6, C2H4, C6H6, C2H2, C3H8,

8. Hány elektron van a hidrogén karbonát ionban ?

9., Melyik összetett ion alkata trigonális piramis? ammóniumion, nitrátion, szulfátion , foszfátion , oxóniumion,

10., Delokalizált pi kötést tartalmazó kémiai részecske: oxóniumion, szulfátion, nitrogénmolekula, etén, hidroxidion,



Ha valaki a választ meg is tudná magyarázni , az nagyon jó lenne. Köszönöm a segítséget előre is.


2011. nov. 12. 13:36
 1/4 anonim válasza:
ez most doga? vagy mi a szösz..mer ha nem akkor benne van minden a könyvben.. (csak azér mer én is tanultam.. anno.. )
2011. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. A H2S. Azért, mert a felsoroltak közül a hidrogén csak egyszeres kötés kialakítására képes. Az O, a C, és az S tud többet is.

2. Négy. Négy darab elektronját vitte kötésbe, mert egy oxigénnek két elektron kell. (Mindig kettő a vegyértéke.)

3. Kizárásos alapon a SO2. A szénnek sosincs nemkötő párja (kivéve a szén-monoxidban), a kén-trioxidban pedig a kén mind a hat használható elektronja kötésben van.

4. Mint ahogy fentebb is írtam az oxigéné mindig kettő. (Legalábbis kovalens kötésű molekulákban. Ionos vegyületekben az oxidációs száma általában kettő, de lehet más is.)

5. Az SO2. Elemmolekulák (H2, N2) nem lehetnek dipólusosak, a CCl4 tetraéderes alakú (középpontosan szimmetrikus), a maradék kettő közül pedig az lesz a dip., ahol a kén a központi atom, mert annak a négy kötése ellenére is marad egy nemkötő elektronpárja, ami több helyet igényel. Az SO2 molekula különben kb. úgy néz ki, mint a víz. (Olyan alakú.)

5. A C2H2 és az N2 apolárisak. Az elemmolekulák és a szénhidrogének mindig apolárisak.

6. Négy. Egy keto- és két hidroxilcsoport kapcsolódik hozzá. (Így néz ki: [link] ) A szén vegyértéke minden molekulában 4. (Kivétel: CO)

7. C2H2. Itt a szenek között háromszoros kötés van. A többi molekula esetén legfeljebb kétszeres.

8. Ugyanannyi mint a szénsavban: 2x1 + 6 + 3x8= 32. (Két hidrogén, egy szén, három oxigén. A HCO3ban csak egy hidrogén van, de a másik ott hagyja az elektronját.)

9. Az oxóniumion. A nitrát síkháromszög, a többi tetraéder.

10. Szulfátion.


Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)

Első válaszoló: ha nem tudsz segíteni akkor inkább ne írj választ , ez szerintem egy olyan oldal ahol segítséget lehet kérni és ne áll kötelességemben megmagyarázni , hogy mit miért kérdezek

2011. nov. 12. 15:17
 4/4 anonim válasza:
Jó tudom. Bocsi.. csak így nem vágtam le hogy most így mivan..de mind1..:/
2011. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!