Fizika segítség kellene, egyenletes mozgás stb?


Szóval nem értem az egészet, rajzolunk grafikonokat meg minden de akkro sem megy. Annyit megjegyeztem, hogy van egyetnletesen gyorsuló, gyorsuló, lassuló meg stb (parabola ) meg ezek és azt nem tudom mikor melyik képletet kell alkalmazni. Mert van ugye az alap a s = v x t , meg most ez az új hogy v x t^2 per 2 (tehát v - szer t a másodikon osztva kettővel) meg a v0 x t x a x t^2 / 2


Ezeket a képleteket nem értem, sőt lehet hibásan is írtam le őket.


Valaki elmagyarázná ezt az egészet??? Előre is köszi :)


2011. nov. 7. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

s=v*t az az út=sebesség*idő, azaz méter=méter/secundum*secundum, ahol a secundum kiesik, tehát méter=méter. ez egyébként a v=s/t képletből következik.

v*t^2 per kettő, olyanról nem hallottam. olyan van, hogy v/t^2, azaz hány méter/secundumot gyorsul adott időegység alatt. és itt a gyorsulás függvénye egyenes, a sebességé parabola.

be kell seggelni a rövidítéseket, nincs mese :P

2011. nov. 7. 20:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem értem mikor melyiket használjuk. Pl. parabolánál a sebesség kiszámításához, vagy egyenletesen változó mozgást hogy számolunk. :/
2011. nov. 7. 21:46
 3/5 BKRS ***** válasza:

A sebesseg-ido grafikon-t ismered?


A gorbe alatti terulet lesz a megtett ut.

Mondjuk a sebesseg v=5t


Mekkora a megtett ut a t pontig?

Hat ez az 5t ez egy egyenes, meredeksege 5.,

a t tengely es a grafikon kozott egy haromszog van.

Az alapja t hosszu, akkor a magassaga 5t

A terulete meg 5t*t/2 = 5t^2 /2


Na mondjuk mi van ha egy vizszintes vonal a sebesseg?

pl v=3

akkor ez alatt 0-to at idopontig es a t tengely felett egy teglalap van,

aminek a vizszintes oldala t hosszu, a magassaga meg 3,

tehat a terulete 3t. Tehat a megtett ut 3t lesz.


Ha a sebesseg-ido grafikonnak mas alakja van, akkor is a grafikon es a t tengely kozti teruletet fog kelleni kiszamitani.


Ha ez eddig stimmel akkor meg tudod oldani a P.4359 feladatot itt:

[link]


Probald meg, ha nem megy kerdezz; ha megy akkor meg gondold at, hogy mi az ami nem megy meg mindig es megint csak kerdezz.

2011. nov. 7. 22:10
 4/5 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem :( A sebességfügvéyn alatti terület kiszámítását :( Komolyan minden tantárgy jól megy egyedül ez megy nagyon gyérül :(((
2011. nov. 8. 16:41
 5/5 BKRS ***** válasza:

Nem tudod iszamitani a teruletet, vagy nem tudod miert az a megtett ut?


Ha nem tudod miert az a megtett ut, az OK, ahoz kell tudni derivalni meg integralin, hogy kideruljon.

2011. nov. 8. 23:28