Kémiából elvileg hnap TZ-t írunk és én egyáltalán nem értem a számolást!? SEGÍTSÉG!


még a házit sem tudom megcsinálni:

1, Hány db neutron van 150g 23-as tömegszámú nátriumban?

2,Hány gramm nátriumban van 12×10ahuszonnegyediken db proton?


KÉRLEK SEGÍTSETEEK!


2011. nov. 7. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak most vettem észre, gondolom, reggel még ellátogatsz ide.


A nátriumnak a természetben gyakorlatilag a 23-as izotópja fordul csak elő. Ebben 12 db. neutron fordul elő és ennek az atomtömege: 22,98977 g/mol.


Egy mol bármely anyag (atomok, ionok, molekulák, vagy képlet-elemek) Avogadro-számnyi (NA) részecskéjét jelenti.


NA = 6,022•10²³ db


A 150 g Na = 150/22,98977 mól = 6,5246411 mól


1 mól ...... 6,022•10²³ db atom

6,5246411 mól ...... x db atom


x = 6,5246411*6,022•10²³/1 = 39,291388•10²³ = 3,9291388•10²⁴ db atom


Neutronok száma: 12*3,9291388•10²⁴ = 47,149665•10²⁴ = 4,7149665•10²⁵ darab


[link]


[link]

2011. nov. 8. 02:08
 2/3 anonim ***** válasza:

A nátrium rendszáma 11, ez 11 db protont jelent atomonként.


22,98977 g nátriumban (1 mól) van: 11*6,022•10²³ = 66,242•10²³ = 6,6242•10²⁴ proton


22,98977 g Na ...... 6,6242•10²⁴ db proton

x g Na ...... 12•10²⁴ db proton


x = 22,98977*12•10²⁴/(6,6242•10²⁴) = 41,646876 g nátriumban van 12•10²⁴ db proton

2011. nov. 8. 02:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


A nevezőben: 6,6242•10²⁴

2011. nov. 8. 02:18