Matek feladat! Valaki segítene? Elakadtam.


A feladat a következő: Fej vagy írás játékot játszunk. Először 4-szer dobjuk fel a pénzérmét, majd még annyiszor, ahány fej volt az első 4 dobás során. Mennyi a valószínűsége, hogy az összes dobásunk közül 5 fej?

Ameddig eljutottam: ahhoz, hogy 5 fejet dobhassunk, az első 4 dobás során 3-szor vagy 4-szer kell fejet dobnunk. 2 részre bontottam, gondoltam, először kiszámolom annak a valószínűségét, amikor az első körben 3-szor dobunk fejet, annak a valószínűsége ugye 1/5. A második körben 2 vagy 3 fej kell, hogy legyen, ennek 2/4 a valószínűsége. Ezzel a két valószínűségi adattal mit csináljak? Szorozzam össze/osszam el, vagy mit? Itt akadtam el. Ugyan eddig megcsináltam azzal az esettel is, ha az első körben 4 fejet dobunk, és akkor a végén a két valószínűséget összeadnám.


2011. szept. 8. 18:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2011. szept. 8. 19:27
 12/17 A kérdező kommentje:
Annak a valószínűsége, hogy a második körben a 3 feldobásból 2 vagy 3 fej lesz, mennyi? A csudába is, teljesen belezavarodtam.
2011. szept. 8. 20:03
 13/17 anonim ***** válasza:

3-ból 3 fej: 0.5*0.5*0.5 = 0,125 (1/8)


3-ból 2 fej:

Összes lehetőség 3 dobásból: 2*2*2 = 8

Kedvező: 3! / (2!*1!) = 3

Tehát 0,375 (3/8)

2011. szept. 8. 20:10
 14/17 anonim ***** válasza:

A kombinatorikai képleteket kell megérteni.

Permutáció, variáció, kombináció.

A valószínűség része pedig kedvező esetek / összes eset.

2011. szept. 8. 20:15
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor jól gondoltam, most már tudom, hogy Orgyi válasza zavart meg, de már rájöttem, miért, mert ő csak azokat az esteket vette figyelembe, amikor pontosan 5 fej van, de legalább 5 fejnek kell lennie.
2011. szept. 8. 20:26
 16/17 A kérdező kommentje:
És közben azt is észre vettem, hogy én hagytam ki a legalább szócskát a kérdésemből...
2011. szept. 8. 20:27
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen. :D :)
2011. szept. 8. 20:29
1 2