8. os szöveges matek, valaki tud segíteni?


Valaki megcsinálni nekem létszives? mert fogalmam sincs hogykell....


a: Egy kétkarú mérleg egyik tányérjábab három egyenlő tömegű csomag és még 1kg mérősúly van, a másik tányérban egy ugyanolyan csomag és még 5 kg mérősúly. Mekkora tömegű egy csomag, ha a mérleg egyensúlyban van?


b: Egy gép állvánnyal együtt 7500 E. A gép ára 1500 E-val több az állvány áránál. Mennyibe kerül a gép állvány nélkül?


c: Egy kétjegyű számban a tízesek száma 3-mal nagyobb az egyesek számánál. A szám nagyobb 29-nél, de kisebb 51-nál. Melyik ez a szám?


2011. szept. 8. 14:25
 1/5 Réti bubuzér ***** válasza:
30%
És majd a dolgozatokat is írjuk meg helyetted?
2011. szept. 8. 14:36
 2/5 anonim ***** válasza:

a B.) értelmezd, ami le van írva:

g+á=7500

á+1500=g g=?


behelyettesítve: á+1500+á=7500

2á=6000

á=3000 => a fentibe behelyettesíted á-t

g+300=7500 és most mennyi vajon a g???? :D:D


egyébként g-a gép ára á-az állvány ára

2011. szept. 8. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:

az A.)


3X+1=x+5

2x=4

x=2

2011. szept. 8. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon egyszerű feladatok, nem értem, hogy miért kell egyből kiírni a kérdést anélkül, hogy megpróbálnád.


a)

3x+1=x+5 /-x

2x+1=5 /-1

2x=4 /:2

x=2 --> Egy csomag 2kg tömegű. (Az ellenőrzést nem csinálom meg.)


b)

x+(x+1500)=7500 (Az állvány az x, a gép az x+1500)


c)Tízesek, vagyis harminc és negyven, ha nagyobb 29-nél és kisebb 51-nél. Ha hárommal nagyobb a tízes, mint az egyes, akkor lehet 30 és lehet 41.

2011. szept. 8. 14:53
 5/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: ha nagyon szeretnéd..:)

2. válaszoló: ebből egy kukkot nem értek de köszi.

3.válaszoló: köszi.

4. válaszoló: nagyon szépen köszönöm ! :) a tiédet megértettem.

2011. szept. 8. 15:13