Hogy kell megoldani ezt a két szöveges feladatot? (Matek)


Az eredményeket kilogikázom,de ugye nem az a lényeg,hanem,hogy fel legyen írva meg levezetve....Tehát:


1)Egy apa kétszer annyi idős,mint a fia.Tíz évvel ezelőtt háromszor annyi idős volt,mint a fia.Hány éves most apa és fia?



2)Egy kerítés lefestése Péternek 4 órájába telne.Ugyanezt a munkát András 6 óra alatt végezné el.Mennyi idő alatt fejezik be együtt a kerítés lefestését?


2011. okt. 3. 15:22
 1/4 anonim válasza:

1, 40 és 20 évesek

Kneszi

2011. okt. 3. 15:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöttem csak ez így 0 pont....
2011. okt. 3. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

fiú x éves,akkor apa 2x éves. 10évvel ezelőtt fiú x-10 éves, apa 2x-10 éves. Ekkor az apa háromszor annyi mint a fia, vagy egyenletben így: 3(x-10)=2x-10. Azért a fiút szorzod 3al mert ugye ö harmad annyi idős ekkor, és ha 3al szorzod akkor lesz egyenlő. Tovább az egyenlet beszorozva lesz 3x-30=2x-10. Rendezve: x=20. Vagyis fiú 20, apa 2*20 azaz 40.


második feladat: péter x munkát 4óra alatt végez el, andrás x munkát 6óra alatt. Peti 1óra altt 1/4 x munkát, andrás 1/6 x munkát. peti+andrás 1óra alatt 1/4x + 1/6x =5/12x. 12/5=2,4, vagyis a teljes munkát 2,4 óra alatt végzik el.

2011. okt. 3. 16:05
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. okt. 3. 16:08