10 napi bér 20e Ft, ebből 1 napért 40%-os jutalékot adnak. Mennyi 1 napi bér illetve a jutalékos napi bér? Írd fel algebrai kifejezéssel és ellenőrizd le.


Válaszokat előre is köszi!


2011. okt. 10. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, ha 10 napert kapsz 20000-et, akkor a napi dij 2000 Ft (20000/10=2000). 1 napi dijnak a 40%-a 800 Ft (2000x0,40=800) Tehat 2800 Ft.
2011. okt. 10. 08:59
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!
2011. okt. 10. 09:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy így nem jön ki a végösszegre a 20e Ft.
2011. okt. 10. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:

20000-et elosztod 10,4-gyel, mert minden nap 1-nek számít, de a jutalékos az 1,4.

napi bér: 20000/10,4=1923,08

jutalékos napi bér: 20000/10,4*1,4=2692,31

2011. okt. 10. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt elneztem ... ne haragudj ...
2011. okt. 10. 09:34