10 napi bér 20e Ft, ebből 1 napért 40%-os jutalékot adnak. Mennyi 1 napi bér illetve a jutalékos napi bér? Írd fel algebrai kifejezéssel és ellenőrizd le.
Válaszokat előre is köszi!
2011. okt. 10. 08:53
1/5 anonim válasza:
Szia, ha 10 napert kapsz 20000-et, akkor a napi dij 2000 Ft (20000/10=2000). 1 napi dijnak a 40%-a 800 Ft (2000x0,40=800) Tehat 2800 Ft.
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!
2011. okt. 10. 09:06
3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy így nem jön ki a végösszegre a 20e Ft.
2011. okt. 10. 09:08
4/5 anonim válasza:
20000-et elosztod 10,4-gyel, mert minden nap 1-nek számít, de a jutalékos az 1,4.
napi bér: 20000/10,4=1923,08
jutalékos napi bér: 20000/10,4*1,4=2692,31
5/5 anonim válasza:
Bocsi, ezt elneztem ... ne haragudj ...