Egy 40-es létszámú évfolyam 75 %-a sportol, futball v. kosár v. melyikére. A sportolók 70 %-a futballozik,60 %-a kosarazik. Hányan látogatják minkét edzést és hányan járnak csak az egyik ill. csak a másik sportfoglalkozásra?

2011. szept. 6. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

40x0,75x0,7=21 futballozik

40x0,75x0,6=18 kosarazik


10 ember nem sportol egyáltalán (25%). Ha tehát 30 sportol összesen, és 21 focizik, 18 kosarazik, az csak úgy lehet, ha 9-en mindkettőt teszik. (21+18=39, azaz 9-cel több, mint 30...). Ha 9-en sportolnak mindkettőt, akkor csak focizni 21-9= 12, csak kosarazni pedig 18-9=9 ember jár.

2011. szept. 6. 15:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a választ,tökéletesen megfelel!!!!!:)
2011. szept. 6. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen :-)))
2011. szept. 6. 19:04