2011. szept. 6. 14:24
1/3 anonim válasza:
40x0,75x0,7=21 futballozik
40x0,75x0,6=18 kosarazik
10 ember nem sportol egyáltalán (25%). Ha tehát 30 sportol összesen, és 21 focizik, 18 kosarazik, az csak úgy lehet, ha 9-en mindkettőt teszik. (21+18=39, azaz 9-cel több, mint 30...). Ha 9-en sportolnak mindkettőt, akkor csak focizni 21-9= 12, csak kosarazni pedig 18-9=9 ember jár.
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a választ,tökéletesen megfelel!!!!!:)
2011. szept. 6. 15:55