Három gyerek közt egyenlően osztanak szét egy kosár diót. Amikor mindegyik megevett a magáéból 8-at, akkor összesen annyi diójuk maradt, mint amennyi először volt mindegyiküknél. Hány diót kaptak a szétosztásnál?

2011. okt. 13. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
x dió van összesen a kosárban. Akkor kaptak 1/3*x diót mindhárman. Abból megettek 8at vagyis volt 1/3*x-8 dió mindenkinél. És ez a három összege egyenlő az eredeti szétosztottal vagyis: 3*(1/3*x-8)=1/3*x. x-24=1/3*x. 2/3x=24. x=36 az összes dió a kosárban.
2011. okt. 13. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:

x = 3x-(3x8)


24= 2x

x=12

2011. okt. 13. 16:24
 3/3 anonim ***** válasza:

x= 12 amennyit akaptak a szétosztásnál

(összesenen 3x=36 dió volt)

2011. okt. 13. 16:25