2011. okt. 13. 16:17
1/3 anonim válasza:
x dió van összesen a kosárban. Akkor kaptak 1/3*x diót mindhárman. Abból megettek 8at vagyis volt 1/3*x-8 dió mindenkinél. És ez a három összege egyenlő az eredeti szétosztottal vagyis: 3*(1/3*x-8)=1/3*x. x-24=1/3*x. 2/3x=24. x=36 az összes dió a kosárban.
3/3 anonim válasza:
x= 12 amennyit akaptak a szétosztásnál
(összesenen 3x=36 dió volt)