2*2 nem egyenlő 4, vagy ezt nem lehet tagadni?
2009. ápr. 7. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Tagadni mindent lehet. Ha logikai feladat, akkor jó a megoldásod, 2*2<>4.

(a <> a nem egyenlő "gépi kódja")

2009. ápr. 7. 13:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem erre gondolsz?


16 - 36 = 25 - 45

Most adjunk mindkét oldalhoz (9/2)2 -t !


16 - 36 + (9/2)2 = 25 - 45 + (9/2)2

Vegyük észre, hogy mind két oldalon teljes négyzetet látunk !


[4 - (9/2)]2 = [5 - (9/2)]2

Vonjunk, mindkét oldalból gyököt !


4 - (9/2) = 5 - (9/2)

A baloldalon szerepel 4, amiről tudjuk, hogy 2x2


2x2 - (9/2) = 5 - (9/2)

Adjunk mindkét oldalhoz (9/2)-t !


2x2 = 5

2009. ápr. 7. 19:03