Egy emelődaru 0,5 perc alatt emeli fel a 9 méter nagas építő anyagot. A kifejtett erőhatás 25000N. Hány kw a daru teljesítménye?

Segítsetek!!
2011. nov. 9. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

W=F*s=25000*9=225000

P=W*t=225000*30=6750000W=6750kW

2011. nov. 9. 18:41
 2/3 bongolo ***** válasza:
Csak majdnem jó a megoldás... P=W/t nem pedig W·t
2011. nov. 9. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:
tényleg, azt benéztem..
2011. nov. 10. 13:45