A) Mennyi Béla napi teljesítménye, ha Csabáé 152 kg? b) Hány százalékkal nagyobb Csaba napi teljesítménye, mint Andrásé?


Valaki kérem segítsen levezetni a matek házimat! Nagyon megköszönném!

András és Béla nyáron munkát vállaltak, őszibarackot szüreteltek. András napi teéljesítménye Béla napi teljesítményének a 85%-a. András és Csaba napi teljesítménye együtt 80%-kal több, mint Béla napi teljesítménye.

Előre is köszönöm a segítőnek!


2011. szept. 25. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A = 0,85*B

A + Cs = 1,8*B =>

A + 152 = 1,8*B

0,85*B + 152 = 1,8*B

152 = 0000,95*B

160 = B (Béla teljesítménye 160 kg)


A = 0,85*B => 0,85*160=136 (András teljesítménye 136 kg)


Cs/A = 152/136 = 1,1176 = 111,76%

(Csaba teljesítménye 11,76%-kal nagyobb, mint Andrásé.)

2011. szept. 25. 18:55
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. szept. 26. 17:36