Valaki kérem segítsen levezetni a matek házimat! Nagyon megköszönném!
András és Béla nyáron munkát vállaltak, őszibarackot szüreteltek. András napi teéljesítménye Béla napi teljesítményének a 85%-a. András és Csaba napi teljesítménye együtt 80%-kal több, mint Béla napi teljesítménye.
Előre is köszönöm a segítőnek!
2011. szept. 25. 18:29
1/2 anonim válasza:
A = 0,85*B
A + Cs = 1,8*B =>
A + 152 = 1,8*B
0,85*B + 152 = 1,8*B
152 = 0000,95*B
160 = B (Béla teljesítménye 160 kg)
A = 0,85*B => 0,85*160=136 (András teljesítménye 136 kg)
Cs/A = 152/136 = 1,1176 = 111,76%
(Csaba teljesítménye 11,76%-kal nagyobb, mint Andrásé.)
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. szept. 26. 17:36