Mennyi idő alatt nyom fel egy 2570 wattos berendezés 800 liter vizet 45 méter magasra?

Segítsetek !! :)
2011. nov. 9. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, t=P/W. W=F*s=8000*45=360000J. t=2570/360000=25,7sec, ha jól számoltam.
2011. nov. 9. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem t= w/p ??? mert amit te számoltál az 0,0071388 :DDD
2011. nov. 9. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:

W = F*s = m*g*s = 800*9,81*45=353160 J


W = P*t = 2570*t = 353160 J


t = 353160/2570 = 137,416 s

2011. nov. 10. 02:34