Komoly válaszokat kérek légyszi!
2011. okt. 27. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te sem jártál iskolába.
2011. okt. 27. 16:47
 2/11 napietus ***** válasza:
milyen anyagból attól függ.
2011. okt. 27. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
1 tyúk hány orrszarvú?
2011. okt. 27. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:
XDDDD ez bexarás
2011. okt. 27. 16:49
 5/11 anonim válasza:

megkérdem a fizika tanárnőm, úgyis lesz holnap vele órám:))

lesz még egy oka,hogy megbuktasson=))

2011. okt. 27. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4 C fokos vízből 1 liter az pont 1 kg. fizika tanulmányaimból ez tuti!!!
2011. okt. 27. 16:54
 7/11 anonim ***** válasza:
és higanyból?
2011. okt. 27. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor legyen egy komoly válasz is:


m = ρ*V


m – tömeg (régebbi megnevezéssel: súly), mértekegysége pl. kg (kilogramm)

ρ – fajsúly (régebbi megnevezéssel: sűrűség), mértékegysége pl.: kg/l (kilogramm per liter)

V – térfogat, mértékegysége pl.: dm³ = l (köbdeciméter = liter)


Tehát:


V = 1 liter


m = ?


m = ρ*1 vagyis ha ismerjük a fajsúlyát (kg/l mértékegységben számítva), akkor ez szám szerint megadja, hogy mennyi kg 1 liter a kérdéses anyagból.

2011. okt. 27. 17:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj elnéztem. Véletlenül fordítva adtam meg a választ. Arra válaszoltam, hogy 1 liter hány kilogramm és nem arra, hogy 1 kg hány liter. Na mindegy, még nem késő. Tehát:


m = 1 kg

V = ?


V = m/ρ vagyis az 1 kg-nyi tömeget elosztjuk a fajsúllyal (kg/l mértékegységben számítva) és így megkapjuk, hogy a kérdéses anyagból 1 kg-nyi hány liter is valójában.

2011. okt. 27. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:
ρ – fajsúly (régebbi megnevezéssel: sűrűség) - pont fordítva!
2011. okt. 27. 22:33
1 2