A mozdony induláskor a 200 tonna tömegű szerelvényt 2 percen át 27000 N átlagos erűvel húzta. Mekkora a vonat gyorsulása? Mekkora utat tett meg a szerelvény ezalatt? Mekkora lett a sebessége?

2011. nov. 8. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is Newton 2. törvényét kell használni a gyorsulás megállapításához: F=m*a Ismered az F-et, az m-et, a-t tudod számolni.


A pillanatnyi sebességet ki tudjuk számolni a vt=v0+a*t képlettel. Kezdősebességünk 0 (áll a vonat), így szimplán a*t lesz a sebesség.

Az út kiszámítása: s=v0*t + (a/2)*t^2 Az első taggal nem foglalkozunk, mivel a kezdősebesség 0, így csak (a/2)*t^2

2011. nov. 8. 11:02