1. Hány átlója van a szabályos tízszögnek és mennyi a belső szögeinek az összege? (3p)

2. Legfeljebb hány közös pontja lehet egy négyzetnek és egy körnek?(2p)

3. Határozd meg a 924 és a 980 legnagyobb közös osztóját! (3p)

4. Milyen számot írhatunk x helyére, hogy a „32551x” szám osztható legyen 18-cal? (2p)

5. Aladár két évvel fiatalabb Csabánál és öt évvel fiatalabb Bélánál. Milyen kapcsolat van Csaba és Béla életkora között? (2p)

6. Egy utat egyik felén fasor szegélyez, a fák 12 méterenként követik egymást. Az út másik oldalán 30 méterenként lámpaoszlopok vannak. Egy helyen épen egymással szemben áll egy fa és egy oszlop. Milyen távolságonként ismétlődik meg ez a „találkozás”? (3p)


2011. jún. 9. 21:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9. oldalak legyenek 3+1, így a kerület 2*3+2*1=8, a valós 80. akkor az oldalak 30 és 10
2011. jún. 9. 21:44
 12/17 anonim ***** válasza:

3. Éva pólót vásárol. A póló ára 390 Ft. Éva erszényében csak 17 db 50 Ft-os van, a pénztárosnál pedig csak 17 db 20 Ft-os van. Hogyan tudják megoldani, hogy Éva kifizesse a pólót?

Éva odaad 450-et (osztható 50-el), pénztáros visszaad 60-at (osztható 20-al.)

2011. jún. 9. 21:47
 13/17 anonim válasza:

7, Mindegy milyen arányban daraboljuk,akkor is 40% arany lesz az ötvözetben.


8.Nincs


13. 9 db 50 FT-ossal fizet (450 Ft) visszakap 3 db 20 Ft-ost (60 Ft)

2011. jún. 9. 21:48
 14/17 anonim ***** válasza:

14. Ezt az egyenletet oldd meg:

450x +((350*(x+1000))+200*((x+200))=6000000

2011. jún. 9. 21:56
 15/17 anonim ***** válasza:

Na jó: 450x+350x+350000+200x+400000=6000000

1000x=6000000-750000

1000x=5 250 000

x=5250 (nem látom a kérdést) 6250 és 7250

2011. jún. 9. 22:04
 16/17 A kérdező kommentje:
igen köszönöm ezzel megbírkóztam:)
2011. jún. 9. 22:08
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2011. jún. 9. 22:16
1 2