lécci segítsetek! 16f
2011. jún. 6. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
függvénytáblázat elő azt hajrá:D
2011. jún. 6. 20:49
 2/10 Silber ***** válasza:
Kétváltozós egyenletet egyetlen összefüggéssel nem lehet megoldani. Legalább két, lineárisan független egyenletre van szükség.
2011. jún. 6. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:

mi a kérdésed?


x= 1/2 * (4*pi*n + pi), n e Z

2011. jún. 6. 21:35
 4/10 bongolo ***** válasza:

Az előző megoldások nem jók.


Egyrészt:


sin(x) = cos(pi/2-x)


mivel 2k·pi-vel periódikus mindkettő, ezért

y = pi/2-x + 2k·pi

vagyis

x+y = pi/2 + 2k·pi

minden ilyen számpáros megoldás


Másrészt:


sin(x) = cos(x-pi/2)


itt is a periódikusság miatt:

y = x-pi/2 + 2k·pi


ezek adják a másik fajta megoldásokat.

2011. jún. 6. 22:23
 5/10 Silber ***** válasza:
Transzformációkat felírhattam volna én is. Viszont a kedves kérdező még arra is lusta, hogy leírja, mi a konkrét feladat.
2011. jún. 6. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:

22:23:

"Egyrészt" megoldása: ugyanaz, mint az enyém. Csak miután lerosszmegoldásoztad, gondoltam szólok :)

2011. jún. 6. 22:44
 7/10 bongolo ***** válasza:
Ne haragudj, de nem ugyanaz. x+y helyett csak x-et írtál ugyanis, és úgy rossz.
2011. jún. 6. 23:29
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


görgess lejjebb a root for x-hez, és nézd meg, hogy ugyanaz.

2011. jún. 7. 08:06
 9/10 bongolo ***** válasza:

Te a következő egyenletet oldattad meg a Wolframmal:

pi/2-x + 2k·pi = 0

A "root" ugyanis a függvény nullára való megoldását jelenti.

Nem tetted megint bele az y-t. Ez nem ugyanaz. Próbáld ki ezt a Wolframmal, teljesen mást kapsz:

y = pi/2-x + 2k·pi

[link]


vagy kipróbálhatod ezt is: (a rajzot érdemes nézni)

sin x = cos y

[link]


Érdekes dolgokat lehet megtudni a Wolframmal, de sajnos emberhez közeli levezetést nem csinál, úgyhogy van, amikor nem segít.

2011. jún. 7. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
áhá, így már stimmel
2011. jún. 7. 10:10