2011. jún. 27. 08:24
1/2 anonim válasza:
Meg kell keresni a sinus és cosinus függvények metszéspontjait.
Leosztunk cos(x)-el, így azt kapjuk, hogy tg(x)=1. Az arctg(1)=pi/4. Mivel a tangens függvény pi szerint periodikus, így a metszéspontok helye pi/4+k*pi lesz. A feladatban x 0 és 4 pi közötti értékeket vehet fel, így a megoldás: pi*(1/4+5/4+9/4+13/4)=7*pi
2/2 A kérdező kommentje:
Zsír, kösz
2011. jún. 27. 09:49