2011. jan. 26. 17:49
1/4 Tywin válasza:
Emeld négyzetre mindkét oldalt, és használd a következő azonosságokat:
sin^2(x)+cos^2(x)=1, 2sin(x)cos(x)=sin(2x)
Az ellenőrzést ne felejtsd el, mert a négyzetre emeléssel szaporodhatnak a gyökök.
2/4 anonim válasza:
cos x=sin(pi/2-x), tehát sin(pi/2-x)+sin x=0, ebből pedig sin (pi/2-x)=-sin x, és nincs olyan x amire ez igaz lenne mert a sin 2pi szerint periodikus.
3/4 anonim válasza:
előző vagyok, valami rossz, mert kell lennie megoldásnak, de az eleje oké