Cosx+sinx=0 Hogy oldod meg ezt?

2011. jan. 26. 17:49
 1/4 Tywin válasza:
75%

Emeld négyzetre mindkét oldalt, és használd a következő azonosságokat:


sin^2(x)+cos^2(x)=1, 2sin(x)cos(x)=sin(2x)


Az ellenőrzést ne felejtsd el, mert a négyzetre emeléssel szaporodhatnak a gyökök.

2011. jan. 26. 17:56
 2/4 anonim válasza:
100%
cos x=sin(pi/2-x), tehát sin(pi/2-x)+sin x=0, ebből pedig sin (pi/2-x)=-sin x, és nincs olyan x amire ez igaz lenne mert a sin 2pi szerint periodikus.
2011. jan. 26. 17:59
 3/4 anonim válasza:
előző vagyok, valami rossz, mert kell lennie megoldásnak, de az eleje oké
2011. jan. 26. 18:04
 4/4 anonim válasza:
méghozzá x=pi/4+k*pi
2011. jan. 26. 18:08