A,4^x+0,5=2^x+1 b,1-sinx=2cos^2x c, lg (x+1) +lg (x-1) =lg8+lg (x-2) Segítsen valaki?!

2011. nov. 5. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A) vezesd be az u=2^x változót!

Az

u^2+0,5=u+1

másodfokú egyenletet kapod.

B) Használd föl, hogy cos^2x=1-sin^x !

A

1-sinx =2(1-sin^x)

egyenletet kapod, ami megint csak másodfokú egyenlet az

u=sinx változóra.

C) Tedd fel az egyenlet mindkét oldalát a 10 kitevőjébe, és használd a logaritmus azonosságait!

Ezt kapod:

(x+1)*(x-1)=8*(x-2).

Innen már menni fog.

2011. nov. 6. 07:28