Jó matekos tudna segíteni?


1, egy egyenlő szárú derékszögű háromszög átfogójához tartozó magassága 4gyök2. Mekkora a területe?

2, Mekkora annak a szabályos háromszögnek a kerülete, melynek magassága 5 gyök 3?

3, Mekkora a négyzet területe ha átlója 3 gyök 2?

4, Mekkora átmérőjű hengeres fatörzsből lehet kivágni olyan gerendát amelynek keresztmetszete 35*25 cm.

5, Egy rombusz átlói 3 cm és 6 cm hosszúak

a, Mekkora az oldala?

b, Mekkora a területe?

6, Egy trapéz területe 15 négyzet cm magassága 3cm mekkora a középvonala?


2009. márc. 17. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Rajzolj egy egysz. deréksz. 3szöget! 45°-os lesz. Rajzold be a magasságát(4gyök2)ez kttéosztja a 3sz-et, két egybevágó, szintén 45°-os 3sz-re, akinek a befogói:4gyök2.

Pithagorasz tételével:a2+b2=c2(4GYÖK2)a négyzeten+ugyanez=c2

16*2+16*2=c2 vagyis 64=c2 és c=8.Ez a nagy 3sz befogója. T=32

Csak én nem találok gyökjelet a klaviatúrán?

2009. márc. 17. 21:11
 2/11 anonim ***** válasza:

1; T=32

2; K=30

3; T=9

4; GYÖK(1850) cm

5; a, a=GYÖK(11,25) cm

b, T=9cm^2

6; k=(a+c)/2=T/m=15/3=5cm

2009. márc. 17. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
A legelső válaszolónak szeretnék annyit, hogy a gyököt, ha nagyon nem betűvel akarod kiírni, akkor lehet kalap 0,5-tel (x^0,5= GYÖK x).
2009. márc. 17. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:

2. Rajzolj egy egyenlő oldalú 2sz-T Minden szöge 60°.

Húzd be a magasságát! Kapsz két deréksz. 3sz-t.

a=5gy3 b=5gy3/2(mert felezi a magasság)C=? a2+b2=c2

a c a nagy 3sz oldala. K=3*c

2009. márc. 17. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Köszi^^

3. u.a. mint az első

4.rajzolj kört, ez a fatörzs metszete.

rajzolj bele átmérőt.Ezt kösd össze a kör egy pontjával, ez a gerenda fele.(megrajzolhatod szembe a másik felét)derékszögű 3sz-t kapsz, Thalész mondta.Ennek a 3sz-nek egyik oldala=35 másik 25, átfogója a kör átmérője Pithagórasz tételéval (35)2+(25)2=c2 gyököt vonsz ez a rönk átmérője

2009. márc. 17. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:

5.Rajzolj rombuszt!Az átlók 4 db derékszögű 3sz-re bontják, és felezik egymást.Egy oldala, az lesz a c. a=átló fele:3, b= átló fele:1,5

K= kiszámolod pithagorasszal az oldalát, s 4-gyel szorzod.

T=6*3

2009. márc. 17. 21:30
 7/11 anonim ***** válasza:
5. T=6*3/2
2009. márc. 17. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet butaságot írok de ha ezt a jelet használod:^ akkor az nem az hogy négyzetre emeled legalábbis nekem ha neten kellett elküldenem valamit mi így használtuk.
2009. márc. 17. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos ez a gyök akkorˇˇ nem ez^^
2009. márc. 17. 22:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a ^ jel annyit jelent, ha matekot írsz (legalábbis "ismerőseimmel" szóval egyetemen egyezményesen, vagyishogy szinte veleszületetten:P használjuk, és ez szerintem nemcsak nekünk, hanem jónéhánymillió embernek ugyanazt jelenti), hogy az előtte lévő számot valamennyire akarsz emelni. A VBA is ezt használja (ha valaki ismeri). Ki lehet próbálni, hogy mit ír ki 4^0,5-re, tuti, hogy 2-t fog. Persze azt nem tudom, hogy mennyire vagytok tisztában az n-edik gyökvonással, meg az x^(1/n) jelentésével, de gyökjel híján vagy ez, vagy a GYOK/GYÖK, setleg az SQR marad.
2009. márc. 18. 01:02
1 2