Megnézné vki jó matekos, hogy jól csináltam-e ezeket a feladatokat?


mutatok képként gyökös feladatokat. csak nem vagyok bennük biztos h jól oldottam meg. :S



[link]


2010. okt. 19. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első őőőő nem jó.

a gyök3+gyök2 alatt ugyanúgy gyök3+gyök2 nek kéne lennie. ezután ugye mivel a^2-b^2=(a-b)(a+b) ezért így tud kiesni alulról a gyök. Az eredmény ettől függetlenül jó.


A második úgy nézem jó, de miért nem írod még oda a végére, hogy gyök 16= 4?

2010. okt. 19. 17:48
 2/3 A kérdező kommentje:
öhm értem. köszönöm
2010. okt. 19. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy kis magyarázat, hogy miért kell gyök2+gyök3 alatt ugyanannak lennie (gyök2+gyök3).

a/a=1. Ha valamit egyel megszorzok, nos az önmaga marad. De te a/b alakban írtál fel valamit, ami nem is kerülhetne oda, mert mi az már, hogy plusz még valamilyen tetszőleges számmal szorzol meg egy feladatot? Ezért kell ugyanannak lennie a nevezőnek és a számlálónak is. Mert ha egyel szorzod meg, akkor ugyanaz marad. Magyarul nem lesz más az eredmény.

2010. okt. 19. 18:01