Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha 1 kenyér 2kg + fél kenyér,...

Ha 1 kenyér 2kg + fél kenyér, akkor hány kg 2 kenyér?

Figyelt kérdés
A helyes válasz 8. Elmondaná valaki ogy ez mi a fene lenne mert semmit nem értek belőle. Lehet hogy idióta vagyok de ezt a kérdést nem vágom. Valaki elmondaná nekem, ogy megértsem? előre is köszi!
2011. máj. 10. 22:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
hát nem csoda h itt tartunk..
2011. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Először amikor elolvastam én sem értettem és automatikusan 3kg volt a válaszom egy kenyérre és ebből az következett hogy két kenyér 6 kg. De aztán jobban átolvastam a mondatot még mielőtt elolvastam volna bárki magyarázatát, hogy én igenis rájövök hogy miért értelmeztem rosszul. Hát nagyon hamar rájöttem:-)

Szóval szerintem nem az a baj, hogy nem értik meg a szöveget elsőre, hanem hogy nem veszi senki a fáradságot hogy elolvassa többször is és GONDOLKOZZON rajta egy kicsit! Nem mindenki születik matek aggyal, én például 14 éve érettségiztem (4-esre) és elsőre nem ezen a vonalon mozgott az agyam, de nem szabad azt mondani rögtön hogy "én ezt nem értem" EL KELL RAJTA GONDOLKOZNI!

2011. máj. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértelmezésnek akkor van értelme, ha SZÖVEG-ről van szó. Ez egy teljesen hülye, magyartalan mondat. Nem hiszem el, hogy a matematika lényege az, hogy ilyen fura megfogalmazású feladatokat oldjanak meg a tanulók. No mindegy.


Továbbra is köszi a megoldásokat és a türelmet.


Aki meg olyan paraszt, hogy a fogyatékosokat hozza fel, az no comment. Volt TÉNYLEG fogyatékos osztálytársam, aki azt nem értette meg, hogy miről szólt egy 5 soros mese, de jobban tudta a kémiát, mint a tanár...


Mindenkinek máshogy jár az agya. Elismerem, hogy tök hülye vagyok a matekhoz, de ettől még nem tartom magam értéktelenebbnek. Lehet dobálni a sarat.

2011. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Darcy01 ***** válasza:

Mélységesen egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy a legtöbb ember meg sem próbálja megérteni a feladatot. Annyira túlmisztifikálják a matematikát, hogy az nem igaz. A legtöbb ember kapásból rávágja, hogy jaaaj, hát ez matek, és ezt ÚGYSEM tudom.


Ez a feladat egyáltalán nem értelmetlen. A matematikának az a lényege, hogy elvontabb gondolkodásra késztet, ezzel fejleszti a problémamegoldó képességet.

2011. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:27


Kedves "A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:27" !


Nem azokra mondtam hogy fogyatékos, aki első megértésre nem érti meg, hanem azokra akik már vagy 20 féle magyarázatból, ill. képi illusztrációból se képes megérteni, és valljuk be nem egy bonyolult feladat.Aki kicsit és értelmesebb egy majomnál az már megértette volna ennyiből, szóval nem vonom vissza azt az állításomat hogy aki ennyiből se értette meg az fogyatékos.

2011. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Javítva: Aki kicsit is...
2011. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!