Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha 1 kenyér 2kg + fél kenyér,...

Ha 1 kenyér 2kg + fél kenyér, akkor hány kg 2 kenyér?

Figyelt kérdés
A helyes válasz 8. Elmondaná valaki ogy ez mi a fene lenne mert semmit nem értek belőle. Lehet hogy idióta vagyok de ezt a kérdést nem vágom. Valaki elmondaná nekem, ogy megértsem? előre is köszi!
2011. máj. 10. 22:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első része:

1db kenyér=2kg+1 FÉL kenyér.

Na már most egy kenyérnek ugye 2 fele van, szóval aza fél kenyér az annyi mint 2kg.


Ebből kiderül ugye hogy egy kenyér az 4kiló, 2 kenyér meg 8 kiló.

2011. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérlek:

ha egy kenyér = 2 kg + fél kenyér, akkor ebből következik, hogy a fél kenyér = 2 kg, amiből pedig az következik, hogy egy egész kenyér 2+2=4 kg

2 kenyér tehát 8 kg.

Érti?

2011. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Darcy01 ***** válasza:
100%

Még inkább a matematika nyelvére fordítva:


Legyen x=1 kenyér.

Tehát,


x=2+(1/2)x, ebből kifejezed x-et, ami x=4, tehát 1 kenyér 4 kg.

2011. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért írtuk konyhanyelven, mert ha ő nem értette, akkor úgy kellett neki elmagyarázni, hogy megértse. Miután szöveggel megértette, feltehetően fel tudja írni egyenlettel is (lehet, hogy értelmetlen lett volna egyből egyenlettel nekifutni, de a Te válaszoddal vált kerekké a történet :) )
2011. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Darcy01 ***** válasza:
100%

Igen, lehet:)

Szoktam gyerekeket matekból korrepetálni, és sajnos az a tapasztalatom, hogy a szöveges feladatok megértése nagyon nehezen megy.

2011. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem, miért nem értenek meg az emberek egy szöveget (a másik döbbenetem, hogy magyar érettségin feladattá vált a szövegértés, 40 %-ért, de ez már nem ide kapcsolódik - ez számomra ugyanolyan meglepő, mint az, hogy helyesírás szótárt lehet használni, utána pedig pontozzák a helyesírást...)
2011. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Nem elég, ha tudod, hogy létezik szótár, használni is tudni kell, kedves utolsó :) Ezért engedik, és ezért pontozzák. A szövegértés valóban egyre súlyosabb probléma. Matekot sosem vágtam igazán, de azért 3-ál rosszabb sosem voltam. Ha nem értettem a szöveges feladatot elsőre, nekifutottam még egyszer, és szépen lassan elmagyaráztam magamnak, mit is tudunk, lefordítottam a saját nyelvemre. Ez megy keveseknek sajnos, képtelenek időt szakítani arra, hogy megértsenek egy szöveget, az meg, ha idegen szóval találkoznak, főleg elbizonytalanítja őket. Az emberek nem tudnak olvasni, nem értik a szövegeket, és ez főleg a fiatalabbakra igaz. Ezért fontos feladat ez érettségin. Elnézést az offért :)
2011. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Igazad van (de elég szomorúnak tartom). Off vége :)
2011. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a szövegértéses feladatok azok kb ingyen pontok az érettségin, meg úgy mindenhol.Tényleg nem kell mást csinálni csak elolvasni párszor.
2011. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Hát ezt még mindig nem rétem :(

Már az elején sem, hogy a fél kenyér az miért 2 kg? :D meg mi az hogy 2 kg meg fél kenyér? Ez valahogy nem illik bele az értelmezőképességembe. UI: matekból 4-esre érettségiztem tavaly :DDD vicces mi?

2011. máj. 10. 23:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!