Ha Peti 68 pontot ért el a 84 pontos teszten, akkor hány százalékot ért el?

2011. máj. 4. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

68 / 84 = 0.80952381

80,95%, ha lehet felfelé kerekíteni, akkor 81%

2011. máj. 4. 14:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 4. 14:47
 3/3 anonim válasza:

Az ilyen százalékos dolgokat a hármasszabállyal szokták kiszámolni:

84....100%

68.... x % -ezt úgy "olvasod ki", hogy: ha 84 a száz százalék, akkor 68 hány százalék?

És kiszámolni pedig úgy kell, hogy: x= (68*100)/84, vagyis az egymással átlósan elhelyezkedő számokat összeszorzod, majd osztod az x-szel "szemben" fekvő számmal az eredményt.

Mindig alkalmazható, tehát akármelyik tag is hiányzik. Csak arra figyelj, hogy helyesen írd fel. Például: kaptál 2 darab csokit mondjuk anyukádtól, ami az otthon levő csokik 10%-a. Összesen mennyi csoki van otthon? így írod fel:

2...10%

x...100% -tehát x=2*100/10=20 darab csoki van otthon.


Szerintem ezzel többre mész, mintha valaki "megdob" egy eredménnyel. Ha bármikor ilyesmit kell számolnod, használd ezt a módszert.

2011. máj. 4. 15:03