Milyen képlettel tudom kiszámolni ezt a százalékot?

Azt szeretném kiszámolni, hogy a 101-nek a 19 az hány százaléka. Milyen képlettel lehet ezt kiszámolni?
2010. dec. 24. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

erre jó, ha az ember érti, hogy mi az a százalékszámítás (egyszerű törttel való szorzás), és tud egyszerű egyenletekkel bánni.

Én se tudom soha fejből, hogy most milyen képlet kéne, de 5 másodperc alatt kihozom, ha felírom egyenlettel:


101 * x/100 = 19, rendezem: x=1900/101= 18,81188118811...

2010. dec. 24. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:

alap=101

szl=19

szé= ? szé=a/szl x 100

=537,57

2010. dec. 30. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
előző: azért ugye ha egy pillanatra hátradőlsz és megnézed, te is látod, hogy ez az 537 százalék durván abszurd?
2010. dec. 30. 16:29