Azt szeretném kiszámolni, hogy a 101-nek a 19 az hány százaléka. Milyen képlettel lehet ezt kiszámolni?2010. dec. 24. 14:56
1/3 anonim válasza:
erre jó, ha az ember érti, hogy mi az a százalékszámítás (egyszerű törttel való szorzás), és tud egyszerű egyenletekkel bánni.
Én se tudom soha fejből, hogy most milyen képlet kéne, de 5 másodperc alatt kihozom, ha felírom egyenlettel:
101 * x/100 = 19, rendezem: x=1900/101= 18,81188118811...
2/3 anonim válasza:
alap=101
szl=19
szé= ? szé=a/szl x 100
=537,57
3/3 anonim válasza:
előző: azért ugye ha egy pillanatra hátradőlsz és megnézed, te is látod, hogy ez az 537 százalék durván abszurd?