Hogy lehet ezt kiszámolni? (fontos! )


Feladat: Számítsuk ki minél egyszerűbben a következő összeget!


100(2)-99(2)+98(2)-97(2)+...+2(2)-1(2).

(2) = négyzeten


Előre is köszi!


2011. nov. 8. 21:16
 1/5 BKRS ***** válasza:

100^2 - 99^2 + 98^2 - 97^2 +...=

100*99 + 100 - (99*100 -100) +

+98* 97 + 98 - (97*98 - 98)

+...

+2k*(2k-1) + 2k - (2k*(2k-1) - 2k)

+...

+

2*1+1 -(2*1 -1) =

=100 + 100 + 98 + 98 + ... + 2+2=

2*(1+...+50) + 2*(1+...+50) = 4*(1+...+50)=

=4*50*51/2=

=5100

2011. nov. 8. 21:54
 2/5 BKRS ***** válasza:
Bocs amit itt irtamaz nem igaz, ez egy teljesen mas sor ami az eszemben jart.
2011. nov. 8. 21:55
 3/5 BKRS ***** válasza:

100^2 - 99^2 + 98^2 - 97^2 +...=

parosqaval haladva:

=100*99 + 100 - (99*100 - 99) + ...

+2k*(2k-1) + 2k - (2k*(2k-1) - (2k-1))+...

+2*1 + 1 - (2*1 - 1)=

a szorzatos tagok algebrai osszege 0,

ami marad:

100+99+98+...+1= 100*101/2 = 5050


Na igy mar jo.

2011. nov. 8. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Így már valóban annyi, egy másik megoldással is:

[link]

2011. nov. 8. 22:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, közben én is megcsináltam hasonlóképpen és ugyanezt a végeredményt kaptam.


Köszönöm még egyszer! :)

2011. nov. 8. 22:42