Matek feladatokban segítenél?


3 db lenne amit nem igazán értek:/

Előre is köszönöm:)


1. Három kismalac házat épít. Ha külön-külön dolgoznának, akkor az első 2 nap alatt, a második 3 nap alatt, a harmadik 4 nap alatt építenél fel a házát. A malacok tudják, hogy a gonosz farkas pontosan 1 nap múlva érkezik, ezért együtt kezdenek dolgozni. Túlélik-e a farkas látogatását, sikerül-e befejezniük a házat 1 nap alatt? / levezetést is kérnék! /


2.A füge 92% víz. Az aszalt fügének 20%-a víz. Hány kilogramm fügéből lesz 10 aszalt füge?


3.Van-e olyan háromjegyű szám, amelynek első és utolsó számjegyét felcserélve éppen a szám kétszeresét kapjuk?



Ezeket nagyon nem értem:/


2011. ápr. 12. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Első kismalac 1 nap alatt 0,5 házat épít fel, a második kismalac 1 nap alatt 0,3333333 házat épít fel, a harmadik egy nap alatt 0,25 házat épít fel. (a ház az egy egység, ezt elosztod a szükséges napokkal, és megkapotd, hogy naponta a ház hány %-át építi fel.


1 napjuk van rá. 50% részt épít az első egy nap alatt, a második 33,3%-ot, a harmadik 25%-ot. Ezeket ha összeadod 108,3333%, tehát 1 nap alatt feltudják húzni a cumo.t

2011. ápr. 12. 18:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Helló!


1.) Ha az első malacnak 2, a másodiknak 3, a harmadiknak pedig 4 nap kell egy ház felépítéséhez, akkor mennyit tunak felépíteni 1 nap alatt (amíg a farkas megérkezik)? Az első egy nap alatt egy ház felét építi fel, a második a harmadát, a harmadik pedig a negyedét. Ha együtt kezdenek el dolgozni ugyanazon a házon, akkor ezek a munkaeredmények összeadódnak, vagyis

1/2 + 1/3 + 1/4 = 13/12.

13/12 nagyobb mint egy, tehát a malacok együtt egy nap alatt fel tudnak építeni egy házat, vagyis megmenekülnek a farkastól.



2.) Tehát, van 10 kg aszalt fügénk, aminek 20%-a víz. Ha csak 1%-a lenne víz, akkor a tömege is csak huszadannyi lenne (mivel a százalék is huszadannyival csökkent), vagyis fél kiló (nagyon) aszalt fügénk lenne. De a mi eredeti fügénk 92%-ban tartalmazott vizet, ami az 1%-os 92-szerese. Ekkor a füge tömege is 92-szeres kellett legyen, vagyis a füge eredetileg 1/2 * 92 = 46 kg volt.


3.) Szerintem nincs, de a bizonyításom azt hiszem, hagy némi kívánnivalót... Ha felcseréljül az első és az utolsó számjegyet, akkor a szám dupláját kapjuk. De kettővel úgy szorzunk, hogy minden számjegyet beszorjuk kettővel. Vagyis, az első számjegy kétszerese az utolsó számjegy, az utolsó számjegy kétszerese pedig az első számjegy. Ebből az következik, hogy az első szám négyszerese önmaga, erre pedig csak a 0 képes. Szerintem tehát az egyedüli szám, amire igaz az állítás, az a 000.

2011. ápr. 12. 18:50