Valaki segítsen ezekben a matek feladatokban?


Hogy kell megcsinálni őket?

[link]


2010. nov. 22. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítek, de megoldást nem adok, gondolkozz kicsit azért, ne helyetted dolgozzak.


1) a tg függvénynek bizonyos pontokban (k*pi) szakadási helye van, a logaritmus függvény pedig bizonyos pontokban nincs értelmezve. Azt nézd meg, hogy a két függvény értelmezési tartománya hol fedi egymást és kész a megoldás.


2) ha két halmaz különbsége üres halmaz, akkor a két halmazban csak azonos elemek vannak. Ez mit jelent?


3) számolgass. 13 embernél már biztosan tudjuk, hogy két ember azonos hónapban született. 25 embernél azt tudjuk biztosan, hogy három ember azonos hónapban született...


4)Az átlók hossza kijön a Pitagorasz tételből, innen már minden csak behelyettesítés kérdése.


5)Az egyetlen páros prímszám a 2. Ha bármilyen páratlan számhoz hozzáadsz páratlan számot, akkor páros szám az eredmény. Tehát?


6)Ezt, ha máshogy nem megy, akkor ábrázold.

2010. nov. 22. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
A többit majd később ha lesz rá időm.
2010. nov. 22. 16:10
 3/5 A kérdező kommentje:
lehet, h nagyon h.lye vagyok, de így sem tudom megcsinálni. Csak a 3-ast, mert az 49 lesz, de a menetét nem tudom leírni
2010. nov. 22. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:

8as feladatnál

legyen x^2=y így felírhatjuk hogy

y^2 - 4y +3=0

y(egy és kettő)=(4 +- gyökalatt4)/2

ebből az jön hogy az egyik y=3 a másik y=1

tehát két esetünk van az egyik az hogy x^2=3 ezesetben x=gyök3 a másik esetünk hogy x^2=1 tehát x=1 (visszahelyettesítettem a kapott y-okat az x^2-be mert azzal helyettesítettem;) )

2010. nov. 22. 18:56
 5/5 A kérdező kommentje:
na jó, feladom. H.lye vagyok én a matekhoz:) Inkább beíratom a karót. köszi azért a segítséget:)
2010. nov. 22. 23:44