Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítsen ezekben a...

Valaki segítsen ezekben a matek feladatokban?

Figyelt kérdés

Hogy kell megcsinálni őket?

[link]


2010. nov. 22. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítek, de megoldást nem adok, gondolkozz kicsit azért, ne helyetted dolgozzak.


1) a tg függvénynek bizonyos pontokban (k*pi) szakadási helye van, a logaritmus függvény pedig bizonyos pontokban nincs értelmezve. Azt nézd meg, hogy a két függvény értelmezési tartománya hol fedi egymást és kész a megoldás.


2) ha két halmaz különbsége üres halmaz, akkor a két halmazban csak azonos elemek vannak. Ez mit jelent?


3) számolgass. 13 embernél már biztosan tudjuk, hogy két ember azonos hónapban született. 25 embernél azt tudjuk biztosan, hogy három ember azonos hónapban született...


4)Az átlók hossza kijön a Pitagorasz tételből, innen már minden csak behelyettesítés kérdése.


5)Az egyetlen páros prímszám a 2. Ha bármilyen páratlan számhoz hozzáadsz páratlan számot, akkor páros szám az eredmény. Tehát?


6)Ezt, ha máshogy nem megy, akkor ábrázold.

2010. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A többit majd később ha lesz rá időm.
2010. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
lehet, h nagyon h.lye vagyok, de így sem tudom megcsinálni. Csak a 3-ast, mert az 49 lesz, de a menetét nem tudom leírni
2010. nov. 22. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:

8as feladatnál

legyen x^2=y így felírhatjuk hogy

y^2 - 4y +3=0

y(egy és kettő)=(4 +- gyökalatt4)/2

ebből az jön hogy az egyik y=3 a másik y=1

tehát két esetünk van az egyik az hogy x^2=3 ezesetben x=gyök3 a másik esetünk hogy x^2=1 tehát x=1 (visszahelyettesítettem a kapott y-okat az x^2-be mert azzal helyettesítettem;) )

2010. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na jó, feladom. H.lye vagyok én a matekhoz:) Inkább beíratom a karót. köszi azért a segítséget:)
2010. nov. 22. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!