Segítene valaki ezekben a matek feladatokban? És a megoldását megmagyarázni?


Logaritmusos gyakorlatokról van szó.

[link]

itt vannak a feladatok


2011. jan. 31. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek a feladatok egyszerűen a logaritmus azonosságaira mennek rá.

Azonos alapú logaritmusok összegét felírhatsz egy logaritmussal úgy, hogy a logaritmus mögött az eredeti kifejezések szorzata szerepel. Különbségnél pedig a hányados.

2011. jan. 31. 08:36
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de a megoldás is kellene :S
2011. jan. 31. 08:46
 3/6 DudoloPocok ***** válasza:

Az alapokat nem írom ki :


1. log(12)+log(3)=log(12*3)=log 36 =log6^2=2


2. lg25+lg4=lg(4*25)=lg100=1g 10^2=2


3 log(1/4)+log(1/2)=log(1/8)=log(8^(-1)=-1


4 log32-log243=log(32/243)=log(2^5/3^5)=log(2/3)^5=5


5 log7-log(7/9)=log(7/(7/9)=log(9*7/7)=log9=log3^2=2

2011. jan. 31. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Én direkt nem írtam megoldást.

Vegye a kérdező azt a fáradtságot, hogy leteszi a hátsóját és gondolkozik a feladatokon. Ha konkrét kérdés van, akkor segítek, de nem fogom a s egge alá tenni senkinek a megoldást.

És azokat a h.lyéket sem értem, akik minden lópikulát megoldanak a lusta kölkök helyett.

Lehet lepontozni, de akkor is ez a véleményem.

2011. jan. 31. 09:08
 5/6 anonim válasza:

Itt vannak a megoldások, de a végére leírtam az azonosságokat (a <6> jelenti a "log" után jövő alsó indexes számot (=a logaritmusalapot).


log<6>12+log<6>3= ez az az azonosság, mikor az azonos alapú logaritmusok összegét úgy vesszük, hogy a közös logaritmust vesszük, és a számokat összeszorozzuk = log<6>36 = ezután vesszük a logaritmus alap hatványát = log<6>6^2 (6 a négyzeten) = a logaritmus pedig azt a kitevőt adja meg, ahányadikon van az alap a számban, ami a logaritmus mögött áll, tehát: = 2

log25+log4 (ez pedig - mivel nem írta ki, hogy hányas alapú logaritmus, ezért - 10-es alapú ("log") = az előzőek alapján = log (25*4)=log100=log10^2=2

log<8>1/4+log<8>1/2=log<8>1/4*1/2=log<8>1/8 = log<8>8^(-1) (8 a mínuszelsőn az 8 reciproka, tehát tényleg 1/8) =-1

log<2/3>32-log<2/3>243= mivel itt mínusz van, ezért osztunk = log<2/3>32/243 =log<2/3>(2/3)^5=5

log<3>7-log<3>7/9= szintén osztás jön a kivonás miatt = log<3>7/(7/9)=log<3>7*(9/7) = 7-tel egyszerűsíthetünk = log<3>9=log<3>3^2=2


DE! Arra kérlek, hogy nézd át a feladatok megoldását, hogy miért az jött ki, ami, mert különben később bajban leszel, ha ezeket nem tudod, mert ezek alapnak számítanak!!! (mint a téglalap vagy a négyzet területének a képleteit tudni ^^)

Az azonosságok:

log<a>b+log<a>c=log<a>b*c

log<a>b-log<a>c=log<a>b/c

log<a>b^x=x ("a" alapú logaritmus "b" az "x"-ediken egyenlő "x"-szel.

2011. jan. 31. 09:10
 6/6 DudoloPocok ***** válasza:

Kedves lehülyéző barátom !


Tudomásom szerint ez nem egy pedagógiai oldal. Kérdésekre válaszokat kell adni. Ha a kérdező kéri a konkrét megoldást, akkor célszerű azt is megadni. Sok esetben a részletes megoldás átnézése többet ér, mint egy általános útbaigazítás. Sokszor a konkrét megoldás vezetheti el a kérdezőt a szabályok megértéséhez.


A fentiek alapján a - rám is vonatkozó - minősítésed igencsak megkérdőjelezhető.

2011. febr. 2. 08:03