Ezeket a matek feladatokban egyszerűen nem értem?


Segítenétek?Nem nagyon magyaráza el a tanár se lécci segítsetek(azok kellenének aik nincsenek bekarikázva)

[link]

[link]


2011. jan. 24. 17:41
 1/8 vurugya béla ***** válasza:

Majdnem az összes kérdésedre a RÉSZLETES válaszok fenn vannak a neten. Ezek ugyanis szinte mind a valahavolt matek érettségik térgeometria feladatai. Az om.hu címen fenn vannak a javítási útmutatók az összes eddigi érettségihez, abban megtalálod.

vrrrrr

2011. jan. 24. 18:00
 2/8 A kérdező kommentje:
nem találom nem tudnád belinkelni!
2011. jan. 24. 18:10
 3/8 DudoloPocok ***** válasza:

14:


Alapterület (x a háromszög oldalhossza -pitagorasz tétel )


T(a)=x*m/2=gyök(3)*x^2/2

T(palást)=6*gyök(3)*x^2/2= 3*gyök(3)*x^2 = 3*x*H ahol H a palást hossza


innen H=gyök(3)*x


Felszín : 3*gyök(3)*x^2+2*gyök(3)*x^2/2=4*gyök(3)*x^2

térfogat : gyök(3)*x*gyök(3)*x^2/2= 3*x^3/2


X=8

2011. jan. 24. 18:33
 4/8 DudoloPocok ***** válasza:

15.


alap oldala a, oldalél b



alaplap átló a*gyök(2) ennek a fele a*gyök(2)/2


b^2=m^2+(a*gyök(2)/2)^2


m=gyök(b^2-a^2/2)


térfogat=a^2*m/3= a^2*gyök(b^2-a^2/2)/3


szükséges viasz : 130*1.06*a^2*gyök(b^2-a^2/2)/3


gúla felszíne : a^2+4*a*m(o)/2 ahol m(o) az oldallap háromszögének a magassága ami re igaz : m(o)=gyök(b^2-a^2/4)


a gúla felülete : a^2+4*a*gyök(b^2-a^2/4)/2


a szükséges papír : 130*1,36*(a^2+4*a*gyök(b^2-a^2/4)/2)

2011. jan. 24. 18:49
 5/8 DudoloPocok ***** válasza:

16. A kúp alakú rész : magassága 16 cm, alap átmérő 12 cm


térfogatok :

kúp : V(1)= 16*6*6*pi/3

henger V(2)= 60*6*6*pi

csonka gúla V(3)= V(egész)-V(levágott)


a teljes gúla magassága 8/6=m/(m-4) -hasonló háromszögek

m=16, a levágott rész m=12


V(3)=16*6*6*pi/3-12*4*4*pi/3


A munkadarab térfogataV= V(1)+V(2)+V(3)


szüks faanyag 5000*V*1,18 ( ez cm3-ben kapott eredmény )


1m3=1000 dm3=100000 cm3


felület -ezt már számold ki ! az eredményt cm2-ben kapod és 1m2=10000cm2

2011. jan. 24. 19:05
 6/8 vurugya béla ***** válasza:

[link]


A 16. sorszámú feladat a tieid egyike pl.


Innen az összes régi érettségi útmutatója elérhető:


[link]


Két matekérettségi van májusonként, egy az idegennyelvű matekérettségi (de az is fenn van a honlapon magyarul!), néhány feladat mintha azokból lenne.


Most már aztán légy ügyes, ne sajnáld azt az egeret csettegtetni, sok sikert!


vrrrr

2011. jan. 24. 20:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a a válaszokat most már értem
2011. jan. 28. 19:02
 8/8 A kérdező kommentje:
DudoloPocok Vurugya béla nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 28. 19:03