Segítene valaki ezekben a matek feladatokban?


1.Írja fel két egész szám hányadosaként a 2+2/3 szám reciprokának értékét!

2. Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenleteket!

a., lg(x+15)2(másodikon)-lg(3x+5)=lg20

b.,25(gyök alatt)x= 5*5(harmadikon)(gyök alatt)x


csak egykis irányítást szeretnék ezekhez a feladatokhoz,mert nagyon nem értem őket :/

előre is köszönöm


2011. jan. 4. 18:08
 1/3 kanóc ***** válasza:
1. Közös nevezőre hozod, összeadod őket és az eredményt megfordítod.
2011. jan. 4. 19:08
 2/3 kanóc ***** válasza:

lg a - lg b = lg c alakú a feladat.

A logaritmus azonosságait felhasználva:

lg a/b = lg c

A lg függvény szigorúan monoton, ezért "egyszerűsíthetünk lg-ve"

a/b = c

2011. jan. 4. 19:11
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2011. jan. 4. 19:25