1.Írja fel két egész szám hányadosaként a 2+2/3 szám reciprokának értékét!
2. Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenleteket!
a., lg(x+15)2(másodikon)-lg(3x+5)=lg20
b.,25(gyök alatt)x= 5*5(harmadikon)(gyök alatt)x
csak egykis irányítást szeretnék ezekhez a feladatokhoz,mert nagyon nem értem őket :/
előre is köszönöm
2011. jan. 4. 18:08
1/3 kanóc válasza:
1. Közös nevezőre hozod, összeadod őket és az eredményt megfordítod.
2/3 kanóc válasza:
lg a - lg b = lg c alakú a feladat.
A logaritmus azonosságait felhasználva:
lg a/b = lg c
A lg függvény szigorúan monoton, ezért "egyszerűsíthetünk lg-ve"
a/b = c
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2011. jan. 4. 19:25