Hogyan kell ezt megoldani? Mik az eredmények, valaki levezetné nekem? X=? Y=?


2x-y=7

x*y=18


2011. ápr. 6. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

kifejezed az egyik egyenlet segítségével az egyik változót a másikból (pl az első egyenletből y-t fejezed ki x segítségével, tehát y=2x-7 re rendezed az egyenletet).

Aztán ezt behelyettesíted a másik egyenletbe (x*y=18 ba az y helyére beírod, hogy 2x-7, hiszen a másik egyenletből már úgyis tudod, hogy az a kettő egyenlő, így azt kapod, hogy x*(2x-7)=18.)

így kaptál egy egyismeretlenes egyenletet, azt megoldod, azzal kijön, hogy az adott vátozó (itt az x) mi lehet.

Ez alapján meg megnézed, hogy akkor a másik változó mi lehet (pl. visszahelyettesíted x lehetséges értékeit a 2x-7=y -be)

2011. ápr. 6. 11:24
 2/6 anonim válasza:

2x-y=7

x*y=8 =>x=8/y


2*8/y=8

16/y=8

=> 8y=16

=> y=16/8=2


x=8/y=8/2

x=4


:D

2011. ápr. 6. 17:40
 3/6 A kérdező kommentje:

x*y=18

nem 8 :)

2011. ápr. 6. 17:43
 4/6 A kérdező kommentje:
megnéztem ugy is de csak az eggyikre teljesül az elsővel meg egyikre sem :) de azért köszi :) szerintem nincs MO. :)
2011. ápr. 6. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Van megoldás, csak nem szép.

Első egyenletből: y=2x-7

Ezt behelyettesíted a második egyenletbe. Kapsz egy másodfokút x-re, amit megoldasz.

2011. ápr. 6. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
van megoldás, csak végig kéne számolni.
2011. ápr. 7. 15:31