Hogyan kell tovább folytatni az alábbi fizika házit?


Fizikta házi,téma az "elektromos áram". Íme a feladat:


0.5 mm átmérőjű sárga réz huzal végpontjai közti feszültség 3.5 V. A benne folyó áramerősség 100 mA. Milyen hosszúságú rézvezetőt használunk?


Amit eddig leírtam:


I=100mA=0.1A

U=3.5V

d=0.5 mm= 0.005m

l=?

R=ró szorozva l per A-val!


Kérem, tudtok segíteni a továbbiakban? Köszönöm!


2011. ápr. 4. 22:07
 1/1 Walter_Dornberger ***** válasza:

1, ohm tv: a vezeték ellenállása : R= u/i =3.5v/0,1a =0,35 ohm


2., r= 4*ro*l/d2*pi rendezve

L= (r*d2*pi)/4*ro


d2= átmérő négyzet.

2011. ápr. 5. 10:26