Fcf=? = "m"-szer "omega" a négyzeten szer "r"

m=5 kg

r=45 m

T= 48 s

Fcf= 5×2pi a négyzeten/48 a négyzeten × 45= 5×25/2304×45 = 3,84 N


2011. ápr. 4. 21:20
 1/1 Walter_Dornberger ***** válasza:

a gondolatmenet helyes,bár én a szögsebeséget kiszámoltam volna külön az áttekinthetőség kedvéért:


omega = 2pi/T = 6,28/48 =0,13 1/s

Fcf=m*omega2*r = 5*0,13*0,13*45 =3,8x N

2011. ápr. 5. 10:22