Kémiai egyenlet segítség! (? )

7.-es vagyok és nem értem ezt az anyagrészt. Tudna valaki segíteni nekem konkrét példákon keresztül? Köszönöm.
2011. ápr. 3. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
De legalább egy példát írj légyszíves..
2011. ápr. 3. 15:33
 2/4 A kérdező kommentje:

Kén-dioxid

S+O2=SO2 Kszi ha megpróbálod... :)

2011. ápr. 3. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

NaOH+HCl=NaCl+H2O, Na2CO3+2HCl=2NaCl+H2O+CO2


A két oldalon azonos mennyiségeknek kell lenni.

2011. ápr. 3. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

ezen mit nem lehet érteni?

mind a 2 oldalon ugyannyinak kell lenni

itt pl:1 mol kén és 2 mol oxigén=kén dioxid

ez pedig a legegyszerűbb egyenletek közé tartozik

2011. ápr. 3. 15:45