7.-es vagyok és nem értem ezt az anyagrészt. Tudna valaki segíteni nekem konkrét példákon keresztül? Köszönöm.2011. ápr. 3. 15:31
1/4 anonim válasza:
De legalább egy példát írj légyszíves..
2/4 A kérdező kommentje:
Kén-dioxid
S+O2=SO2 Kszi ha megpróbálod... :)
2011. ápr. 3. 15:40
3/4 anonim válasza:
NaOH+HCl=NaCl+H2O, Na2CO3+2HCl=2NaCl+H2O+CO2
A két oldalon azonos mennyiségeknek kell lenni.
4/4 anonim válasza:
ezen mit nem lehet érteni?
mind a 2 oldalon ugyannyinak kell lenni
itt pl:1 mol kén és 2 mol oxigén=kén dioxid
ez pedig a legegyszerűbb egyenletek közé tartozik