Segítség nem tudom a matek házit? Exponenciális egyenlet!


ki segítene megoldani? 2 ̀́ - 0,5 ̀́ = 3,75 ̀́ = x

szóval 2 és 0,5 az x ediken !


2010. máj. 25. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd holnap óra előtt lemásolod az osztálytársadét, ne aggódj!
2010. máj. 25. 18:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ertem, mit akarsz..

2^x-0.5^x..?

2010. máj. 25. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:

hát nem biztos, hogy így kell értelmezni de tessék:

2^x - 0.5^x =3,75^x átírva ->

2^x - 2^-x = 2^kettesalaúlogaritmus(3,75) az xedikennel.

mivel közös az alap, és az exp. fv kölcsönösen egyértelmű:

2x= x szer kettesalapúlogaritmus(3,75)

2010. máj. 25. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
amire jó megoldásnak csak a 0 jön ki x-re, de szerintem valamit elírtál, vagy nem egyértelműen mondtad meg
2010. máj. 25. 19:54
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor leírom szavakkal: 2 az xediken mínusz 0,5 az xediken egyenlo 3,75 el
2010. máj. 26. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:

akkor minek írsz kis cuccot a 3,75 fölé is? :D

amúgy meg az általam leírt megoldásból a menetet már ki tudod következtetni, nem segítek többet, neked kell rájönnöd :)

2010. máj. 26. 18:32