ki segítene megoldani? 2 ̀́ - 0,5 ̀́ = 3,75 ̀́ = x
szóval 2 és 0,5 az x ediken !
2010. máj. 25. 18:16
1/6 anonim válasza:
Majd holnap óra előtt lemásolod az osztálytársadét, ne aggódj!
2/6 anonim válasza:
Nem ertem, mit akarsz..
2^x-0.5^x..?
3/6 anonim válasza:
hát nem biztos, hogy így kell értelmezni de tessék:
2^x - 0.5^x =3,75^x átírva ->
2^x - 2^-x = 2^kettesalaúlogaritmus(3,75) az xedikennel.
mivel közös az alap, és az exp. fv kölcsönösen egyértelmű:
2x= x szer kettesalapúlogaritmus(3,75)
4/6 anonim válasza:
amire jó megoldásnak csak a 0 jön ki x-re, de szerintem valamit elírtál, vagy nem egyértelműen mondtad meg
5/6 A kérdező kommentje:
akkor leírom szavakkal: 2 az xediken mínusz 0,5 az xediken egyenlo 3,75 el
2010. máj. 26. 15:21
6/6 anonim válasza:
akkor minek írsz kis cuccot a 3,75 fölé is? :D
amúgy meg az általam leírt megoldásból a menetet már ki tudod következtetni, nem segítek többet, neked kell rájönnöd :)