33/3*√2+√7, valaki levezetné nekem?2011. márc. 24. 17:10
1/5 anonim válasza:
33/3 = 11
második gyök alatt 2 = 2 az egykettediken.
második gyök alatt 7 = 7 az egykettediken.
Szóval hatványozott számra írod át.
Max így tudod szerintem, mert a 11-et hiába viszed be a gyök alá, akkor csak gyök alatt 242 lesz, amit nem tudsz egyszerűsíteni.
2/5 anonim válasza:
Nem egyértelmű: mindkét gyök a nevezőben van?
3/5 A kérdező kommentje:
33 osztva 3*√2+√7
csak a 33 van a számlálóban, bocs h nem egyételmüen irtam fel
2011. márc. 24. 17:45
4/5 anonim válasza:
A nevező gyöktelenítése:
33 / gyök18+gyök7
Az (a-b)*(a+b)=a2-b2 nevezetes azonosságot kell használni.
Az eredmény: 33*(gyök18-gyök7) / 18-7=33*(gyök18-gyök7) / 11
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 24. 18:14