Gyöktelenítés? Levezetné valaki?

33/3*√2+√7, valaki levezetné nekem?
2011. márc. 24. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

33/3 = 11


második gyök alatt 2 = 2 az egykettediken.

második gyök alatt 7 = 7 az egykettediken.

Szóval hatványozott számra írod át.

Max így tudod szerintem, mert a 11-et hiába viszed be a gyök alá, akkor csak gyök alatt 242 lesz, amit nem tudsz egyszerűsíteni.

2011. márc. 24. 17:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű: mindkét gyök a nevezőben van?
2011. márc. 24. 17:29
 3/5 A kérdező kommentje:

33 osztva 3*√2+√7


csak a 33 van a számlálóban, bocs h nem egyételmüen irtam fel

2011. márc. 24. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A nevező gyöktelenítése:

33 / gyök18+gyök7

Az (a-b)*(a+b)=a2-b2 nevezetes azonosságot kell használni.

Az eredmény: 33*(gyök18-gyök7) / 18-7=33*(gyök18-gyök7) / 11

2011. márc. 24. 18:07
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 24. 18:14