FIZIKA. Gyorsulás és idő kiszámítása. Hogyan? Valaki levezetné?


van egyenletesen gyorsuló autó

s=0,5km

v=72km/h

a=?

t=?

melyik képleteket kell használni ezekhez?


2011. szept. 19. 18:32
 1/8 reptoid ***** válasza:

Nincs sok adat, így csak tippelni tudok az értékekre, vélhetően egy álló autó gyorsul fel egyenletesen 72km/h sebességre 0,5km-en.

Elvileg van egy fv. táblád, abban van egy csodálatos képlet: s= (v0 + vt)*t/2

ahol az s=út (0,5km), v0=kezdősebesség (valszeg 0), vt=t idő múlva a sebesség (72km/h) t=idő(ez a kérdéses)

Innen számolható a t idő, mivel egy ismeretlenünk van.

A gyorsulás az nem más mint adott idő alatti sebesség változás. Mennyi a sebesség változásunk? 0->72km/h tehát 72km/h. Az időt már kiszámoltunk az imént. A kettő hányadosa adja a gyorsulást, az "a"-t.

2011. szept. 19. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

t= s/v


ez az idő xd

2011. szept. 19. 20:28
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt így én is tudom, de nincs másik ehhez? mármint amikor gyorsulásról van szó
2011. szept. 20. 19:09
 4/8 reptoid ***** válasza:
44%
Nyuszifül, rágd már át magad azon, amit írtam. Konkrétan csak a számokat kell behelyettesítened.
2011. szept. 20. 19:55
 5/8 A kérdező kommentje:

ok

köszönöm a válaszod

felfogtam

csak kíváncsi voltam, hogy nem lehet-e kifejezni valamilyen képlettel...nyuszifül...

2011. szept. 20. 20:31
 6/8 reptoid ***** válasza:
45%

Cicavirág, azt is leírtam:

'A gyorsulás az nem más mint adott idő alatti sebesség változás' illetve 'A kettő hányadosa adja a gyorsulást, az "a"-t.'

Szóval a=Δv/Δt a Δv tehát egy sebesség változás, a Δt pedig annyi idő, ami ehhez a változáshoz szükséges

2011. szept. 20. 21:09
 7/8 anonim válasza:
akkor a Vo = a.t2 /2 képletet mire használják.Mivel változik a kezdősebességgel rendelkező és a k.s. nélküli gyorsulás képlete.
2013. dec. 24. 16:14
 8/8 anonim válasza:
0%
Nyuszifül.. 7.-es vagyok, de ennél könnyebbet nem is lehet kiszámolni! halottál már olyanról, hogy képlet? ÉS, hogy kettő? Először kiszámolod az időt s/vxt aztán pedig a gyorsulást v/axt
2014. márc. 10. 17:11