Adjon meg néhány természetes számot úgy, hogy összegük és szorzatuk is 15 legyen!2009. febr. 23. 17:28
1/3 anonim válasza:
Nem lehetséges, mert a 15 osztói: 1, 3, 5, 15. Így 15= 1× 15= 3× 5. Nem lehet olyan 2-t, vagy 3-at, vagy 4-et találni köztük amelyek összege is 15 lenne.
2/3 anonim válasza:
és ha úgy csinálja:
3+5+1+1+1+1+1+1+1 =15
és
3x5x1x1x1x1x1x1x1=15
vagy az is kikötés h ne legyen köztük 1forma?
3/3 anonim válasza:
ez a 9. feladatsorba van egy könyvbe énis most szopok vele :/