Jó matekos tudna segíteni?

Adjon meg néhány természetes számot úgy, hogy összegük és szorzatuk is 15 legyen!
2009. febr. 23. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, mert a 15 osztói: 1, 3, 5, 15. Így 15= 1× 15= 3× 5. Nem lehet olyan 2-t, vagy 3-at, vagy 4-et találni köztük amelyek összege is 15 lenne.
2009. febr. 23. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

és ha úgy csinálja:

3+5+1+1+1+1+1+1+1 =15

és

3x5x1x1x1x1x1x1x1=15

vagy az is kikötés h ne legyen köztük 1forma?

2009. febr. 24. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
ez a 9. feladatsorba van egy könyvbe énis most szopok vele :/
2011. márc. 23. 11:32