Jó matekos tudna segíteni?


1,Írja át a tizenegyet kettes alapú számrendszerbe!

2, Határozza meg x nyíl 2-lgx x E R+ Függvény zérushelyét!

3, Legalább hány egybevágó kockából építhetünk fel újabb nagyobb kockát?

4,Írjon fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei az x négyzet-5x-14 egyenlet gyökeinél 2-vel nagyobbak!

5, Döntse el, melyik igaz, melyik hamis az alábbi kijelentések közül!

a, HA egy adathalmaz terjedelme nulla, akkor szórása is nulla.

b, Ha egy adathalmaz terjedelme nulla, akkor szórása is nulla.

c, HA egy adathalmaz szórása nulla, akkor terjedelme is nulla.

Légyszi vezessétek is le!

Köszönöm előre is!


2009. febr. 22. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

1,Írja át a tizenegyet kettes alapú számrendszerbe!

Tízes számrendszerben a számok így állnak elő: 123 = 1*10^2 + 2*10^1 + 3*10^0.

(10^0 = 1)

Kettes számrendszerben ugyanezt a módszert kell követni, csak a kettő hatványaival(^ a hatványozás jele):

pl 10110 = 1*2^4 + 0*2^3 + 1*2^2 + 1*2^1 + 0*2^0

Ez tehát tízes számrendszerben 16+0+4+2 = 22

Az átírás úgy megy, hogy mindig megpróbáljuk 2-nek a legnagyobb, a számban megjelenő hatványát leszakítani.

11-nél:

11 - 1*2^3 = 3 [tehát az első számjegy az 1, és maradt a 3, azt kell felbontani]

3 - 0*2^2 = 3 [tehát a 2^2 0-szor jelenik meg, a második jegy a 0]

3 - 1*2^1 = 1 [a következő jegy az 1]

1 - 1*2^0 = 0 [az utolsó jegy 0]

összeolvasva: 1011


2, Határozza meg x nyíl 2-lgx x E R+ Függvény zérushelyét!

zérushely: ahol a függvény nulla értéket vesz fel.

2 - lg(x) = 0 /átrendezzük:

lg(x) = 2 /komponáljuk az exponenciális függvénnyel, azaz mindkét oldalon lévő számok kitevőbe kerülnek. Mivel az lg a tízes alapú logaritmus, így a 10 lesz az exp. fv. alapja is

10^(lg(x)) = 10^2 /lg(x) definíció szerint az a szám, amire a 10-et kell emelni, hogy x-et kapjunk, tehát:

x = 100


3, Legalább hány egybevágó kockából építhetünk fel újabb nagyobb kockát?

Legyen a kis kocka éle "a" hosszú. Ekkor a nagyobb kocka élei legalább 2a hosszúságúak, mert kisebbet nem tudunk kirakni. Viszont egy 2a oldalhosszú kocka térfogata 8a^3, míg az eredetié a^3, tehát a térfogatok aránya 8, így 8 kocka kell. Ki is lehet rakni, de ez a szöveg szerintem kell.


4,Írjon fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei az x négyzet-5x-14 egyenlet gyökeinél 2-vel nagyobbak!

Számoljuk ki a gyökeit:

x_1 = (5+gyök(25+56))/2 = 7

x_2 = (5-gyök(25+56))/2 = -2


Tehát az új egyenlet gyökeinek 2-vel kell nagyobbaknak lennie: 9, 0.

Írjuk fel a gyöktényezős alakot:

(x-9)*(x-0) = 0 /kifejtve

x^2 - 9x = 0


Ki lehet számolni ennek a gyökeit ellenőrzésképpen.


5, Döntse el, melyik igaz, melyik hamis az alábbi kijelentések közül!

a, HA egy adathalmaz terjedelme nulla, akkor szórása is nulla

Igaz, ugyanis ha a legkisebb és a legnagyobb minta eltérése 0, akkor az átlagtól való eltérések négyzetösszege is 0.

b, Ha egy adathalmaz terjedelme nulla, akkor szórása is nulla.

Ez nem ugyanaz, mint az előző? :)

c, HA egy adathalmaz szórása nulla, akkor terjedelme is nulla.

Igaz, uis:

Szórás nulla, tehát az átlagtól való eltérések négyzetösszegének átlaga 0, tehát minden mintha ugyanaz, így a legkisebb és a legnagyobb is ugyanaz az érték, amelyeknek különbsége nulla.


Remélem, nem néztem el semmit, ha kell valahol bővebb leírás, szólj!

2009. febr. 22. 09:27
 2/3 anonim válasza:
szija!le tudnád írni nekem, h mit jelent a ^ jel?mert azt az egyet nem értem,és fontos lenne...előre is köszi!
2011. jan. 30. 13:41
 3/3 anonim válasza:

Csak ha veletlen meg felmerulne valakiben ^ jelentése: hatvány tehat

2^2 mint 2 a négyzeten azaz 2x2

2^3 ez 2x2x2 vagyis 2ő a köbön


Amugy a komolyabb szamologepeken is rajta van ez a jel igy konnyen beirhatod a hatvanyokat PL: 6 a 7ik-en az 6^7

2014. máj. 4. 19:57