Rajzoltunk két konvex sokszöget, az egyiknek kétszer annnyi az oldala, mint az átlója, a másiknak kétszer annyi az átlója, mint az oldala. Legyen x a két sokszög összes oldalának száma, y pedig a két sokszög összes átlójának száma.
A) x < y
B) x = y
C) x > y
D) x = 2y
E) y =2x
2011. márc. 9. 18:03
1/1 anonim válasza:
n oldalú sokszögben n*(n-3)/2 átló húzható. (Egy csúcsból nem húzható átló önmagába és a két szomszédjába, tehát egy csúcsból n-3 átló húzható. Ha minden csúcsból minden átlót meghúzunk, akkor n*(n-3), de akkor "oda és vissza" is meg van húzva, ezért kell osztani kettővel.)
Az egyik egyenlet 2n=n*(n-3)/2 ... n=7 .....a=14
A másik esetben n=n*(n-3) .... n=4 .....a= 2
Tehát x=11 y=16 Tehát csak az A válasz igaz.