Rajzoltunk két konvex sokszöget, az egyiknek kétszer annnyi az oldala, mint az átlója, a másiknak kétszer annyi az átlója, mint az oldala. Legyen x a két sokszög összes oldalának száma, y pedig a két sokszög összes átlójának száma.


A) x < y

B) x = y

C) x > y

D) x = 2y

E) y =2x


2011. márc. 9. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

n oldalú sokszögben n*(n-3)/2 átló húzható. (Egy csúcsból nem húzható átló önmagába és a két szomszédjába, tehát egy csúcsból n-3 átló húzható. Ha minden csúcsból minden átlót meghúzunk, akkor n*(n-3), de akkor "oda és vissza" is meg van húzva, ezért kell osztani kettővel.)

Az egyik egyenlet 2n=n*(n-3)/2 ... n=7 .....a=14

A másik esetben n=n*(n-3) .... n=4 .....a= 2

Tehát x=11 y=16 Tehát csak az A válasz igaz.

2011. márc. 9. 18:52