Rajzoltunk két konvex sokszöget, az egyiknek kétszer annyi az oldala, mint az átlója, a másiknak kétszer annyi az átlója, mint az oldala. Legyen x a két sokszög összes oldalának száma, y pedig a két sokszög összes átlójának száma.
A) x < y
B) x = y
C) x > y
D) x = 2y
E) y =2x
2011. febr. 27. 21:17
1/1 DudoloPocok válasza:
Egy n oldalú sokszögnek d számú különböző átlója lehet, mindegyik csúcsból indul átló az összes csúcspontba, kivéve önmagát és a két szomszédos csúcspontot, így egy csúcsból n-3 átló húzható. Ezt kell megszorozni a csúcsok számával:
(n − 3) × n,
mivel az összes átlót kétszer számoltuk, így:
d= (n - 3)*n \2
1- sokszög az négyszög átló:2 oldal 4
2-szokszög:
2n=(n - 3)*n \2
4=n-3
n=7 oldal 7, átló 14
x=7+4=11, y=2+14=16
x<y a C a helyes