Rajzoltunk két konvex sokszöget, az egyiknek kétszer annyi az oldala, mint az átlója, a másiknak kétszer annyi az átlója, mint az oldala. Legyen x a két sokszög összes oldalának száma, y pedig a két sokszög összes átlójának száma.

A) x < y

B) x = y

C) x > y

D) x = 2y

E) y =2x


2011. febr. 27. 21:17
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

Egy n oldalú sokszögnek d számú különböző átlója lehet, mindegyik csúcsból indul átló az összes csúcspontba, kivéve önmagát és a két szomszédos csúcspontot, így egy csúcsból n-3 átló húzható. Ezt kell megszorozni a csúcsok számával:


(n − 3) × n,


mivel az összes átlót kétszer számoltuk, így:


d= (n - 3)*n \2


1- sokszög az négyszög átló:2 oldal 4


2-szokszög:

2n=(n - 3)*n \2

4=n-3

n=7 oldal 7, átló 14


x=7+4=11, y=2+14=16


x<y a C a helyes

2011. febr. 27. 21:50