Két egész szám négyzetének különbségére vonatkozóan melyik kijelentés nem lehet igaz?


A) páratlan szám

B) 4-gyel nem osztható páros szám

C) prímszám

D) teljes négyzet

E) teljes köb


2010. nov. 24. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Kizárásos alapon, meg amúgy is a B:) Mivel: a^2-b^2=(a+b)(a-b), ebből látszik, hogy ha mindkettő páros, vagy mindkettő páratlan, akkor is mind a két tényező páros lesz, vagyis a szorzat osztható lesz 4gyel.
2010. nov. 25. 00:04
 2/3 anonim ***** válasza:

1., ha csak úgy próbálkozással elkezded nézegetni, hogy négyzetszámok különbsége milyen lehet, akkor már találsz csomó példát a fenti esetekre


2., használd az a^2-b^2=(a-b)(a+b) azonosságot. Ennek segítségével könnyen lehet példát konstruálni azokra, amikre lehet, és egy kis meggondolással be lehet látni, hogy melyiket nem lehet.

2010. nov. 25. 00:05
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mind2-t:)
2010. nov. 25. 13:23