A) páratlan szám
B) 4-gyel nem osztható páros szám
C) prímszám
D) teljes négyzet
E) teljes köb
2010. nov. 24. 20:16
1/3 anonim válasza:
Kizárásos alapon, meg amúgy is a B:) Mivel: a^2-b^2=(a+b)(a-b), ebből látszik, hogy ha mindkettő páros, vagy mindkettő páratlan, akkor is mind a két tényező páros lesz, vagyis a szorzat osztható lesz 4gyel.
2/3 anonim válasza:
1., ha csak úgy próbálkozással elkezded nézegetni, hogy négyzetszámok különbsége milyen lehet, akkor már találsz csomó példát a fenti esetekre
2., használd az a^2-b^2=(a-b)(a+b) azonosságot. Ennek segítségével könnyen lehet példát konstruálni azokra, amikre lehet, és egy kis meggondolással be lehet látni, hogy melyiket nem lehet.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi mind2-t:)
2010. nov. 25. 13:23