6. -os matekban kéne segítség?


Hétfőn írunk témazárót a törtekből de ezt nem tudom hogyan kell:

Melyik nagyobb?

27 egész-nek a 7/18-ad része vagy 4/9-ednek az 5/12-ed része?


Kérlek segítsetek hogyan kell kiszámolni.

Előre is köszi


2011. márc. 2. 18:29
 1/10 zolka50 ***** válasza:
Ránézésre is az első a nagyobb, de szerintem valamit elírtál, ez így nem jó.
2011. márc. 2. 18:38
 2/10 anonim ***** válasza:

nem inkább:

melyik a legnagyobb? 27 egésznek a: a)7/18-ad b) 4/9-ed c)5/12-ed része ?

2011. márc. 2. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

AmiNEK a része, azt meg kell szoroznod annyival, ahányad része. A mi tanárunk ezt úgy tanította, hogy "-Nak a... / -nek a..." az alap.

27 egész-nek a 7/18-ad része: 27*7/18 = 21/2

4/9-ednek az 5/12-ed része: 4*5/(9*12) = 5/27

Most közös nevezőre kell hozni, azaz ötvennegyesekre

első: 21*27/(2*27) = 567/54

második: 5*2/(27*2) = 10/54

Tehát az első a nagyobb.

2011. márc. 2. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de mondjuk hoogyan kell megszorozni a 27-et a 7/18-addal?
2011. márc. 2. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Törtet egész számmal úgy szorzunk, hogy a számmal megszorozzuk a tört számlálóját. De ez ki is derül a gondolatmenetemben, direkt úgy írtam.

Törtet törttel úgy szorzunk, hogy számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorozzuk. (Ha kedved tartja, akkor egy "A" egész számra tekinthetsz történt, mintha "A/1" lenne.)

2011. márc. 2. 19:07
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. márc. 2. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:

27 7 27*7 189

__ . __ = ____ = ___

1 18 1*18 18

2011. márc. 2. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
áá elcsúszott.. amúgy számlálót számlálóval, nevezőt nevezővel megszorzol
2011. márc. 2. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:

27 egész 486/18-ad.Ennek a 7/18-ad része 7/18-ad(ki hitte volna?). 4/9-ednek az 5/12-ed része. közös nevezőrehozás.

4/9=48/108 5/12=45/108

Tehát most a 7/18-adot meg az 25/108-adot kell közös nevezőre hozni, és kész.


De szerintem te valamit nagyon elírtál,haver.

Egy szintúgy hatodikos lány.

2011. márc. 3. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:

bocsi,korrigálnék.

amikor kszámoltam a 4/9-edet meg az 5/12-edet,vagyis közös nevezőre hoztam,akkor a 4/9-edből kéne kivonni az 5/12-edet(vagyis az átírt részüket). De mivel ez mínuszba jönne ki,így vagy te írtad el, vagy a TK fura.:)

És még? Milyen tankönyved van?Sokszínű matek,ami zöld színű?Mert ha igen,kikereshetem neked,mi ezt már vettük, és megmondthatom neked hogy mi(mert szinte mindent megcsinálunk)

2011. márc. 3. 19:41