Egy 10 cm élű kockából és egy 10 cm magasságú és alapélű négyzetalapú szabályos gúlából egy testet építünk. Mennyi test a térfogata és a felszín?

Légy szíves segítsetek, mert nekem ez az egész "gúlás, hasábos, kúpos rész" teljesen homály.
2011. márc. 1. 20:50
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:

külön-külön a térfogatok:


V(kocka)=a^3=1*1*1=1dm3

V-gúla=A*m/3=a*a*a/3=1/3 dm^3


Felszin -Kocka : 6*a*a=6 dm^2

gúla -palást : kell az oldallapokat alkotó háromszög magassága :Pitagorasz tétel : m^2=1+(1/2)^2 ....->m=√5/2


gúla felszin(palást):4*a*m/2=4*1*√5/2=2*√5

a gúla alpját nem kell figyelembe venni, mert azon áll és a kocka felső lapját sem, így a test fekülete :

F=2*√5+5 dm^2

2011. márc. 1. 22:36
 2/4 anonim válasza:

Kocka: aˇ3 azaz 10ˇ3=1000 cmköb

Gúla: V= 1/3*A*h (A = az alap területe, h = a gúla magassága)A=100, h=10 V=1000/3 cmköb

V(Kocka+Gúla)= 1000+1000/3 cmköb

2011. márc. 1. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg jó, gyakorlatilag nem jó a palást értéke. :-)


Egy palást-háromszög magassága

m=√5/2

a területe

t = [1*√5/2]/2

t = √5/4

P = 4*t = 4*√5/4

P = √5

így

F = 5 + √5

========

2011. márc. 2. 12:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2011. márc. 2. 17:29