Légy szíves segítsetek, mert nekem ez az egész "gúlás, hasábos, kúpos rész" teljesen homály.2011. márc. 1. 20:50
1/4 DudoloPocok válasza:
külön-külön a térfogatok:
V(kocka)=a^3=1*1*1=1dm3
V-gúla=A*m/3=a*a*a/3=1/3 dm^3
Felszin -Kocka : 6*a*a=6 dm^2
gúla -palást : kell az oldallapokat alkotó háromszög magassága :Pitagorasz tétel : m^2=1+(1/2)^2 ....->m=√5/2
gúla felszin(palást):4*a*m/2=4*1*√5/2=2*√5
a gúla alpját nem kell figyelembe venni, mert azon áll és a kocka felső lapját sem, így a test fekülete :
F=2*√5+5 dm^2
2/4 anonim válasza:
Kocka: aˇ3 azaz 10ˇ3=1000 cmköb
Gúla: V= 1/3*A*h (A = az alap területe, h = a gúla magassága)A=100, h=10 V=1000/3 cmköb
V(Kocka+Gúla)= 1000+1000/3 cmköb
3/4 anonim válasza:
Elvileg jó, gyakorlatilag nem jó a palást értéke. :-)
Egy palást-háromszög magassága
m=√5/2
a területe
t = [1*√5/2]/2
t = √5/4
P = 4*t = 4*√5/4
P = √5
így
F = 5 + √5
========
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2011. márc. 2. 17:29