ha az élek hossza 8,4 és 2 cm?2011. okt. 31. 23:26
2/7 anonim válasza:
a felszín amúgy a testet határoló lapok területeinek az összege. Ezt most én fogalmaztam meg:D:DD
3/7 anonim válasza:
A= Ta(Terület alap) + Tp(Terület palást)
asszem.
4/7 anonim válasza:
Gúlánál igen:) de nemtudod milyen alakzatja van...:D
5/7 A kérdező kommentje:
hát ilyen négyszögletü, nem írta pontosan a feladatban, de én ilyen tégla lapoknak képzeltem el.
ELnézést hogy nem válaszóltam gyorsabban, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan választ kapok :)
2011. nov. 1. 00:25
6/7 BKRS válasza:
Ha ez egy teglatest, akkor 3 kulonbozo fajta oldala lesz es mindegyik fajtabol lesz ketto (a szemben levok)
1) 8 es 4 cm elek: terulet = 8*4 =32
2) 8 es 2 cm-es elek: terulet = 8*2 = 16
3) 4 es 2 cm-es elek: terulet = 4*2 = 8
Mindegyiket ketszer kell venni es osszeadni, ami ha jol szamolom 112 negyzetcenti, de szamold at, mert az elobb is azt irtam egy kerdesben a valaszra, hogy 8*5+4 = 42, szoval lehet, hogy elszamoltam valamit itt is.
7/7 anonim válasza:
Teljesen mindegy,milyen az alakzat,a felszín az alaplap területe+ a palást,azaz a testet határoló oldallapok területe.Ha mondjuk a teteje is lapból áll,annak a területét is ki kell számolni,többnyire hasáb,henger,kocka,téglatest,csonkakúp,csonkagúla esetén kell így eljárni.Gúla,Kúp esetén csak alapterület + palást területe,gömbnél pedig nem nehéz,4r^2pi.Más testet nem vesztek középsuliban:D