Matematikában a felszín az mi? Ès hogy kell kiszámítani?

ha az élek hossza 8,4 és 2 cm?
2011. okt. 31. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen alakzatról van szó?:)
2011. okt. 31. 23:29
 2/7 anonim ***** válasza:
a felszín amúgy a testet határoló lapok területeinek az összege. Ezt most én fogalmaztam meg:D:DD
2011. okt. 31. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:

A= Ta(Terület alap) + Tp(Terület palást)


asszem.

2011. okt. 31. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Gúlánál igen:) de nemtudod milyen alakzatja van...:D
2011. okt. 31. 23:42
 5/7 A kérdező kommentje:

hát ilyen négyszögletü, nem írta pontosan a feladatban, de én ilyen tégla lapoknak képzeltem el.

ELnézést hogy nem válaszóltam gyorsabban, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan választ kapok :)

2011. nov. 1. 00:25
 6/7 BKRS ***** válasza:

Ha ez egy teglatest, akkor 3 kulonbozo fajta oldala lesz es mindegyik fajtabol lesz ketto (a szemben levok)

1) 8 es 4 cm elek: terulet = 8*4 =32

2) 8 es 2 cm-es elek: terulet = 8*2 = 16

3) 4 es 2 cm-es elek: terulet = 4*2 = 8

Mindegyiket ketszer kell venni es osszeadni, ami ha jol szamolom 112 negyzetcenti, de szamold at, mert az elobb is azt irtam egy kerdesben a valaszra, hogy 8*5+4 = 42, szoval lehet, hogy elszamoltam valamit itt is.

2011. nov. 3. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,milyen az alakzat,a felszín az alaplap területe+ a palást,azaz a testet határoló oldallapok területe.Ha mondjuk a teteje is lapból áll,annak a területét is ki kell számolni,többnyire hasáb,henger,kocka,téglatest,csonkakúp,csonkagúla esetén kell így eljárni.Gúla,Kúp esetén csak alapterület + palást területe,gömbnél pedig nem nehéz,4r^2pi.Más testet nem vesztek középsuliban:D
2013. jan. 3. 19:39